pondelok, 29 novembra, 2021

Putin to už nevydržal! Tvrdý trest pre ruských športovcov vnímam ako…

Posledné články

Putin to už nevydržal! Tvrdý trest pre ruských športovcov vnímam ako…

Putin to tentokrát nevydržal a vyjadril sa bez servítky ku trestu, ktorý udelila Svetová antidopingová agentúra Ruskej Federácie. Rusky prezident sa k tejto situácii vyjadril na tlačovej konferencii po stretnutí s Ukrajnským prezidentom Zelenským v Paríži. Podľa Vladimíra Putina už nejde ani o šport, ale len o politicky motivované rozhodnutie.

Putin to už nevydržal! Tvrdý trest pre ruských športovcov vnímam ako…

„WADA porušuje olympijský kódex, keďže pochybenie konkrétnych ľudí trestá kolektívne. Máme všetky dôvody sťažovať sa. Každý trest by mal byť individuálny, mal by súvisieť s tým, čo robí jedna osoba alebo konkrétny tím osôb a nie celá krajina. Trest nemôže byť kolektívny a nemôže byť viazaný na toho, kto sa nedopustil ničoho zlého.

Ak niekto rozhodne o kolektívnom treste, je možné predpokladať, že také rozhodnutie sa netýka iba čistého záujmu o medzinárodný šport, ale politického rozhodnutia. A to nemé nič spoločné so záujmom olympijského hnutia, uviedol Vladimír Putin, ktorého citoval srbský denník Blic
K tejto téme sa vyjadril aj Minister Zahraničných vecí Ruskej Federácie Lavrov. Podľa neho aj takýmto spôsobom chcú Rusko dostať do defenzívy. Rusko je tak podľa Lavrova obvinované z medzinárodného života či už ide o ekonomiku, plynovody, či predaj zbraní

„Sú to tí, ktorí chcú Rusko dostať do defenzívy tým, že nás obviňujú takmer z všetkého v každej oblasti medzinárodného života – konflikty, ekonomika, energetika, plynovody, či predaj zbraní,“

Ruskí športovci tak krajinu môžu reprezentovať pod neutrálnou vlajkou. Ide o jeden z najtvrdších trestov, ktoré šport zažíva. Potom tu vzniká otázka. Nemali by byt potrestaní jednotlivci? Alebo musí byt potrestané celé Rusko?

https://www.hlavnespravy.sk/putin-vnima-stvorrocny-trest-ruskych-sportovcov-politicke-rozhodnutie/1983051

https://dennikn.sk/1680148/olympiada-bude-bez-putina-rusko-na-styri-roky-vylucili-zo-svetoveho-sportu/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Pan Putin ma pravdu. Je to spinava politicka hra USA a zapadnych krajin,americkych satelitov,ktori nedokazu zrazit Rusku federaciu na kolena a pouzivaju kazdu moznu prilezitost ako Rusky narod ponizit,pokorit. No to sa im nikdy nepodari. Toto vsak nema so sportom uz nic spolocne. Teraz by mali vsetci cestny sportovci z celeho sveta podporit tych slusnych z Ruska a vsetky vyznamne podujatia a hlavne OH bojkotovat. Aby militantna politika nezasahovala a nedegradovala olympijsku myslienku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články