pondelok, 24 januára, 2022

Putin vracia ÚDER ZÁPADU! Rusko má toho dosť!

Posledné články

Putin vracia ÚDER ZÁPADU! Rusko má toho dosť!

Na prepisovanie histórie 2.Svetovej vojny sa už Ruský prezident jednoducho pozerať viac nemohol. V americkom časopise National Interest Ruský prezident uverejnil článok o 2 svetovej vojne, v ktorom rázne odmieta akékoľvek prepisovanie histórie a útoky na Rusko.

Dnes sa pomaličky ale isto stávajú sochy osloboditeľov terčom útokov ľudí, ktorý by Ruskú Federáciu najradšej úplne vymazali. Netreba zabudnúť, že vo vojne zomrelo viac ako 32 miliónov Slovanov a či sa to niekomu bude páčiť alebo nie Sovietsky zväz mal najväčšiu zásluhu na porážke nacizmu.

Zdroj: Reuters
Zdroj: Reuters

K téme sa vyjadril aj opozičny poslanec Ľuboš Blaha

KEĎ SA ČLOVEK MUSÍ HANBIŤ ZA EURÓPSKY PARLAMENT

Keď v Bruseli a Štrasburgu prijímajú francúzski či belgickí poslanci pokrytecké rezolúcie, ako je Rusko zodpovedné za druhú svetovú vojnu, možno by si mohli spomenúť, že Francúzi sa vydržali Nemcom brániť ani nie dva mesiace a Belgičania ani nie tri týždne. Hlavne, že dnes kopú do iných. Hrdinovia.

Ja len, že Rusi bojovali roky a Hitlera porazili. Ak toto našim drahocenným európskym poslancom musí pripomínať Putin, potom zjavne nastala vážna chyba nielen vo vzdelaní, ale aj vo výchove.

 

DOSŤ BOLO PREPISOVANIA DEJÍN!

Americký ideologický aparát sa môže aj rozglejiť, ale Putin má vo svojom článku vo všetkom pravdu:

1. Áno, najväčšiu zásluhu na porážke nacizmu mal Sovietsky zväz. Len dodám, že nebyť Stalingradu a Kursku, tak by bola Európa ešte dnes nacistická a Slovania by boli vyvraždení a zotročení, rovnako ako Židia.

2. Áno, nikto si od Nemecka nevytrpel toľko, čo ruský národ a ja len dodám, že vo vojne umrelo vyše 32 miliónov Slovanov.

3. Vyvražďovanie Slovanov nebola náhoda – nemeckí nacisti nás považovali za podradnú rasu, čo je odporný rasistický predsudok, ktorý sa v západných kultúrach neobjavil s Hitlerom, ale prežíval v nich od stredoveku a objavuje sa dodnes.

4. ZSSR nenesie vinu za vypuknutie vojny – naopak, snahu o vojenské spojenectvo proti Hitlerovi, o ktoré sa Sovieti snažili, odmietli Briti, Francúzi aj Poliaci.

5. Boli to práve Sovieti, ktorí ako jediní pomáhali v rokoch 1936-39 španielskym republikánom proti fašistom – veľkí západní demokrati sa len prizerali fašistickým vojnám a podobne ako Churchill s Mussolinim, s fašistami otvorene sympatizovali.

6. Západné demokracie nesú za vypuknutie vojny priamu zodpovednosť, pretože v Mníchove zradili Česko-Slovensko – ďakujeme ruskému prezidentovi, že to pripomenul.

7. Okupácia časti poľského územia bola v čase vojny taktickou vojenskou nevyhnutnosťou, vďaka ktorej ZSSR mohol neskôr Nemecko poraziť. Ak neveríte ruským historikom, prečítajte si britského profesora Roberta Servica a jeho životopis Stalina.

8. Taktická dohoda Molotov-Ribbentrop umožnila Sovietom pripraviť sa na vojnu a napokon ju vyhrať – bez tohto manéveru by Nemci izolovaný ZSSR okamžite obsadili a zotročili.

9. Sovietsky zväz prišiel vo vojne o 27 miliónov obyvateľov, z toho bolo 14 miliónov Rusov. Ja len, že narátať do takého obrovského čísla by vám trvalo viac než rok. A to sa bavíme o povraždených ľuďoch.

10. Pri všetkej úcte, to nie je celkom to isté, ako prísť o necelého pol milióna ako Američania. Pri takejto obete je vrcholne necitlivé, ak niekto kope do Ruska a tvári sa, že Rusi to nechajú tak.

RUSKÉMU NÁRODU PATRÍ ÚCTA A VĎAKA!

Ruský národ je hrdinský národ. Žiaden iný národ sa vo vojne proti fašistom neobetoval tak, ako Rusi a preto je našou morálnou povinnosťou im za to ďakovať a chrániť dejiny pred falšovaním a prepisovaním.

Prosím, vysvetľujte to svojim deťom – toto nie je o tom, či sa vám páči Putin alebo nie. Toto je o elementárnej slušnosti a úcte k pravde. Tí ľudia, čo za nás umierali, si to zaslúžia.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články