pondelok, 6 decembra, 2021

MIMORIADNA SPRÁVA: Viedeň po teroristickom útoku. Mesto sa otriasa v základoch..

Posledné články

Pondelok večer vo Viedni došlo k teroristickému útoku neďaleko synagógy. Obyvatelia Rakúska sú v šoku a média hovoria o jednom z najhrošom teroristikom útoku v dejinách krajiny.

Rakúska polícia zverejnila na sociálnej sieti správu o tom o útoku, na ktorom sa malo podieľať viacerých páchateľov s automatickými zbraňami. Malo ísť do kopy o šesť miest útoky vo Viedni.
Podľa zverejených informácií môže ísť až o desať páchateľov pričom potvrdený sú zatiaľ len dvaja z toho je jeden páchateľ. Aktuálne je v nemocnici 15 osôb, z ktorých je najmenej 7 ťažko zranených.

Podľa neoverených správ, ktoré uviedol denník Nový Čas:
„Denník Kurier píše, že kamery umiestnené na synagóge zaznamenali útočníka, ako strieľa do človeka nachádzajúceho sa na ulici. Uzatvorené je celé centrum Viedne. Podľa neoficiálnych zdrojov sú nasadení záchranári v okruhu 50 kilometrov od Viedne. Do Viedne boli povolané špeciálne jednotky Cobra z miest Wiener Neustadt, Graz a Linz.“

 

 

Teroristiký útok vo Viedni
Teroristiký útok vo Viedni Zdroj: TASR/AP

Podľa týchto záberov mala Rakúska polícia zadržať štyroch páchateľov.

 

„Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v telefonickom rozhovore pre stanicu ORF potvrdil, že pondelňajšia streľba vo Viedni je zrejme teroristickým útokom, do ktorého je zapojených viacero páchateľov. To, či bola cieľom útoku židovská synagóga, sa zatiaľ nedá potvrdiť, uviedla hovorkyňa rakúskeho ministerstva vnútra, píše agentúra APA. Synagóga bola v čase streľby uzavretá.“ Nový Čas

 

Svedkovali ORF informovali, že útočníci mali strieľať do obchodov automatickými zbraňami a portál Kurier zverejnil správu o tom, že páchatelia mali náhodne strieľať do ľudí, a to v krčmovej záhrade. Situácia je v meste nepriehľadná a ľudia utekajú mestkými uličkami.

Polícia vyzvala ľudí, aby ostali doma, pretože útoky môžu pokračovať. Upozorňuje nezverejňovať informácie a videá na sociálnych sieťach a nevyužívať hromadnú dopravu.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články