streda, 1 decembra, 2021

Revolúcia vo Vatikáne! Pápež František schválil to, čo nikto nečakal!

Posledné články

Revolúcia vo Vatikáne! František schválil to, čo nikto nečakal!

Pápež František sa rozhodol pre vec, ktorú si ešte žiadny pápež nedovolil. František zrušil používanie pápežského tajomstva, a to v prípadoch, keď sa duchovenstvo dopustí pohlavného zneužívania. Práve Pápežské tajomstvo mohlo byt v niekoľkých prípadoch zneužívané na ochranu pedofilov. Tajomstvo tak mohlo slúžiť na úplne utajenie daného duchovného, umlčovanie či dokonca zabránenie akéhokoľvek vyšetrovania.

Revolúcia vo Vatikáne! František schválil to, čo nikto nečakal!

Tentokrát je však všetkému koniec a Vatikán prijíma obrovskú zmenu. Ak sa duchovenstvo dopustí takéhoto záväzného činu Vatikán to v žiadnom prípade tak nenechá.

“V utorkovom nariadení najvyšší pontifex uviedol, že informácie o prípadoch pohlavného zneužívania musia byť cirkevnými lídrami chránené, aby bola zabezpečená „Bezpečnosť, integrita a dôvernosť“.

Dodal však, že „pápežské tajomstvo“ sa na obvinenia, súdy a rozhodnutia, ktoré boli uskutočnené na základe cirkevného práva a týkajú sa prípadov pohlavného zneužívania, vzťahovať nebudú.

František tak isto zvýšil vekovú hranicu pre nahé obrázky osôb. Donedávna neboli za detskú pornografiu považované obrázky osôb starších ako 14 rokov. V súčasnosti sa však zákon zvýšil na 18 rokov.

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1846709/Revolucia-vo-Vatikane–Frantisek-oznamil-na-svoje-narodeniny-necakane-rozhodnutie

ALESSANDRA BENEDETTI/CORBIS VIA GETTY IMAGES/GETTY- https://www.newsweek.com/pope-francis-holds-meeting-pro-lgbt-priest-who-angered-conservative-catholics-1462209

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články