pondelok, 24 januára, 2022

Richard Sulík: Dieťa je ekonomickým trestom

Posledné články

Richard Sulík: Dieťa je ekonomickým trestom

Richard Sulík: Dieťa je ekonomickým trestom
Richard Sulík: Dieťa je ekonomickým trestom

Máme tu opäť vyjadrenie Richarda Sulíka (SaS), ktorý sa vyjadril v politickej relácií RTVS o 5 minú 12 kde povedal:

„Čo je podstatné je že od šiesteho keď skončí šiesty mesiac má matka skončí má už nárok už iba na rodičovský príspevok, ktorý je 214€. Matka ktorá predtým tým nezarábala tá to uvíta,, fajn. Ale tá ktorá bola úspešná, ktorá zarábala a pre ňu je v tom prípade dieťa ekonomickým trestom. Toto sociálna vláda nezmení…“

 

Tento výrok povedal v rozhovore s Róbertom Ficom (Smer-SD) a to v čase 16:35 – 16 58 vo videu, na konci článku. Je známe že strana SaS nieje príliš sociálna a ľudská. Vyčítal im to aj nemenovaný novinár a majiteľ Slovenského média na zhromaždení členom klubu SaS.

 

Richard Sulík: Dieťa je ekonomickým trestom

Pre stranu SaS je byť psom na miestom človek úplne normálne a dieťa je teda po novom ekonomickým trestom. S týchto slov môžeme teda konštatovať že táto liberálno-demokratická strana nemyslí sociálne. Zrejme niesu hlavne priority pre stranu rodinné hodnoty skôr tie ekonomické. Je teda takáto strana presvedčiť voliča aby jej dal hlas? Je táto strana ochotná pomôcť aj rodinám v núdzi? Podľa Richarda Sulíka je strana SaS najlepšie pripravenou stranou n vládnutie.

To či tomu tak aj v skutočnosti to necháme na uvážený voličov. Avšak takýmito vyjadreniami si strana rozhodne neprilepší a nepriblíži sa k potrebám jednotlivcov a rodín. Rodiny pre, ktoré je dieťa radosťou a nie nejakým ekonomickým trestom.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ktZgwYtib7k&fbclid=IwAR2BGE71ehEUULw3_l8OGR-_gSQJWCcRlgZisOjgU1XwYPpSovM5hGRfW7w

Teraz by bolo zaujímave spraviť prieskum o tom či takéto vety z dielne strany SaS zakolíšu preferenciami strany. A v akom rozsahu by tieto vyjadrenie predsedy strany mali dopad na rozhodovanie jeho voličov.
Ako som už hore písal toto niesu jediné nepremyslené vyjadrenia a názory členov tejto strany. Je však smutné niečo takéto poučiť od človek ktorý ma deti.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články