pondelok, 6 decembra, 2021

Rodičia POZOR! Ak sa vaše dieťa nevráti do otvorenej školy alebo škôlky HROZÍ vám, že stratíte…

Posledné články

Rodičia POZOR! Ak sa vaše dieťa nevráti do otvorenej školy alebo škôlky HROZÍ vám, že stratíte…

Zdroj: Renatajaneckova.sk (ilustračné foto), SITA (Matovič)

Situácia na Slovensku sa kvôli pandémii mení z dňa na deň. Na rad prichádza otvorenie škôl.

Od 8. februára 2021 prichádza zmena, ktorú čakalo mnoho rodičov. Otvoria sa materské školy a prvý stupeň základných škôl. Socialna poisťovňa upozorňuje, že rodič po otvorení automaticky stráca nárok na pandemické ošetrovné.

„Je možné, že nie každá škola bude schopná otvoriť brány a začať výučbu od 8. februára 2021 a bude tento deň potrebovať na testovanie (rodičov, žiakov, zamestnancov školy). Ak teda riaditeľ školy rozhodne, že škola je uzatvorená, rodičia majú ešte za tento deň nárok na pandemické ošetrovné,“ spresnil špecialista komunikácie poisťovne Marian Škotka.

Pozor na túto situáciu

Ak však dieťa nebude navštevovať škôlku prípadne školu, pretože rodič neabsolvuje test takéto dieťa škola síce ospravedlní, ale rodič nebude mať nárok na pandemické ošetrovné

„V tomto prípade už nebude splnená podmienka uzatvorenia zariadenia rozhodnutím príslušného orgánu, a preto rodičovi nárok na ošetrovné nevznikne,“ vysvetlil Škotka.

Nárok na ošetrovné nemajú ani rodičia, ktorí napriek otvorení svoje deti nedajú do školského zariadenia pre obavy z ochorenia COVID-19

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články