">Roman Michelko: Nato si na Rusko netrúfne | PICUS Capital
Image default
Roman Michelko: Nato si na Rusko netrúfne
Roman Michelko: Roman Michelko: Nato si na Rusko netrúfne
Roman Michelko: Roman Michelko: Nato si na Rusko netrúfne
 
 
 
 

Známy publicista, politológ a prozaik Roman Michelko je momentálnymi známymi svojimi kritickými reláciami zo sveta politického diania. Práve Michelko je ukážkou skvelého kritika, ktorý jasne poukazuje aj na rôzne pravicové prešľapy. Sám tak isto nezabúda ani na súčasnú Stredoľavú koalíciu, ktorú taktiež kritizuje. Jeho youtube kanál a relácia s názvom “Veci Verejné” sú typickým príkladom nestrannosti a jasnej obojstrannej kritiky. Roman Michelko sa tak isto zaujíma aj o svetovú politiku. Portál NaPalete je známy diskusnými reláciami, ktoré majú ľudí prilákať širokým spektrom názorov jednotlivých politikov, publicistov či politológov. Názov diskusie bol Európa a Slovensko 70 rokov po skončení 2.svetovej vojny.

Podľa Michelka si NATO na Rusko netrúfne. Práve podľa politológa je charakter západnej spoločnosti je relatívne málo schopný určitej obätavosti.

“Charakter západnej spoločnosti spôsobuje, že je malo schopná sa obetovať. A, preto chvála bohu, že je to tak, lebo šanca, že by vlády získali kvôli nejakému fiktívnej ochrane hraníc na Ukrajine, aby tam poslali svojich vojakov je minimálna. Chvála bohu Ukrajina nie je v NATO. Takže ja nevidím priamu vojenskú angažovanosť krajín NATO na Ukrajine. Oni budú robiť zle (západ) Rusku budú robiť sankcie, ale nevidím šancu, že by išli a poslali svojich vojakov.

 
 

Na druhej strane treba poukázať na silnú a národnú obätavosť Ruských obyvateľov, ktorí už od detstva myslia národnejšie ako jednotlivé západné mocnosti. Príkladom sú aj jednotlivé sankcie proti Ruskej Federácii, ktoré sa čoraz viac zväčšujú. Na druhej strane sankcie Ruskú Federáciu nezničili a naopak Rusko si našlo nových partnerov, a tak isto začalo byť viac usilovnejšie. Podľa Lavrova Európska únia stratila viac ako Rusko.

„Mýtická „ruská hrozba“ je Európanom vnucovaná zvonka na priame príkazy z Washingtonu. Odhadované straty, ktoré v dôsledku sankcií poškodili štáty Európskej únie, sa líšia, podľa niektorých odhadov môžu dosiahnuť viac ako 100 miliárd eur. Je dôležité, aby to európski politici pochopili, povedal Lavrov pre španielsky denník EL País

Práve Európska únia postupne stráca významného východného partnera. Tak isto netreba zabúdať na stály trvajúci informačný boj medzi Západom a Východom. Bude nakoniec Ukrajina a Gruzínsko v NATO? Madeleine Albright v Prahe poukázala na fakt, že je naďalej potrebné príjmať jednotlivé krajiny. Práve Ukrajina a Gruzínsko môžu byť hlavní adepti.

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UMpjnnMZuCw

Súvisiace články

Hríb- Amerika udusila japonský militarizmus, nemeckú rozpínavosť a ruských boľševikov…video vo vnútri

Andrej

Mistrik zaútočil na Čaputovú

Andrej

Pre Nicholsonovú Kiska postavil latku vysoko

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..