Slovensko

Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť

Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť Sociálne siete priniesli mnoho výhod pre široké obyvateľstvo. Rýchla komunikácia, sociálne prepojenia, zdieľanie informácií ale...

Napísal Daniel · >
Rudolf Botek

Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť

Rudolf Botek
Rudolf Botek

Sociálne siete priniesli mnoho výhod pre široké obyvateľstvo. Rýchla komunikácia, sociálne prepojenia, zdieľanie informácií ale aj diskusné fóra. Sloboda slova na sociálnych sieťach nie je samozrejmosťou vďaka ľuďom, ktorý nahlasujú iné politické názory a pritom sa hraju na demokratov. No horší sú tí, ktorí mali žiadať upaľovanie za živa, znásilnenie imigrantami ale aj výzvy k zabitu alebo smrti. V tomto prípade je tá smrť interpretovaná slovom zdochnúť? Ak to dobre chápeme.

Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť
Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť

 

Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť

Mnohí občania si zrejme neuvedomujú že platné zákony Slovenskej Republiky platia v online sfére. Teda nie len v diskusných fórach ale aj na sociálnych sieťach. Ukážkovým príkladom možného porušenia zákona je aj príspevok pána Rudolfa Boteka, ktorý na sociálnej sieti zverejnil tento príspevok:

Hneď v úvode pán Rudolf Botek píše:

„Že ten Blaha nevie zdochnúť“

Niektorí „liberáli“ (tým netvrdíme že pán Botek je liberál) nevedia viesť konštruktívny politický dialóg. Ich jedinou snahou je zrejme predčiť oponotna a to spŕškami nadávok a vyhrážok. Potom sa netreba čudoval, že poslanec Róber Fico žiadá zákon v ktorom by mal každý na sociálnej sieti a celkovo na internete vystupovať pod vlastným menom. Nech sa teda skutočne vie, kto porušuje zákon.

Na sociálnych sieťach sa objavili agresívne názory toho že daný zákon je cenzúrov. No v skutočnosti to tak nevyzerá. Má len uplatniť aktuálne zákony aj na sociálnych sieťach.
Sme taktiež samozrejme zvedavý ako sa k týmto postojom postavý mainstream či ich odignoruje ako je to väčšinou, alebo reálne poukáže na skutočné nedostatky.

 

Ako na to teda mainstream poukáže tak sme samozrejme zvedavý na postoj Ľuboša Blahu, ktorý už dnes žaluje Aktuality.sk

Naše odporúčanie:

Nikdy neviete kto môže čítať váš príspevok na sociálnej sieti, alebo pozerať vaše foty či videá. Väčšina osobných facebook profilov je verejne dostupná. Takže dopátrať sa k poršeniu zákona nie je vôbec zložité. Prekný príkladom toho že sa môžete za pár minút dostať ku čomukoľvek je aj tento obrázok:

Fico pre múr?
Fico pre múr?

Taktiež ako v predošlých fotkách ani v tejto netvrídme že ide o porušenie zákona. Na to či skutočne ide o porušenie zákona, alebo len o zle morálne správanie necháme na posúdenie čitateľov a prislušných štátnych orgánov.

Každy z nás by si teda mal dávať pozor na to čo uverejňuje na sociálnej sieti. A hlavne či to náhodou nie je v rozpore zo zákonom.
V skutočnosti sme nikdy nepísali príspevok o „ne-politikovi“. Toto je prvý príspevok a pevne verím že sa takéto veci nemusia opakovať a že sa ľudia na osciálnych sieťach poučia z chýb iných než by mali sami čeliť problémom zo zákonom.

 


Zdroj: https://www.facebook,com/photo.php?fbid=2365358407084188&set=gm.1070200026515244&type=3&theater
Rudolf Botek: Že ten Blaha nevie zdochnúť

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *