utorok, 7 decembra, 2021

Ruské ministerstvo zverejnilo dôkazy ako USA pašuje ropu zo Sýrie. Vieme koľko na tom zarábajú.

Posledné články

Ruské ministerstvo zverejnilo dôkazy ako USA pašuje ropu zo Sýrie.
Tlačová agentúra Ruskej federácie Sputnik News dnes zverejnila správu o tom, ako je to s ropou na východe Sýrie. A aké je stanovisko USA k tejto situáci?
Šéf Pentagonu požaduje zachovanie amerických vojsk na východy Sýrie a to kvôli tomu aby chránili ropné zariadenia pre skupinou IS (ISIS).

„Vyhlásenie šéfa Pentagonu Marka Espera o nutnosti zachovania skupiny amerických vojsk na východe Sýrie, pre ochranu ropných polí pred teroristami IS * ‚by nemalo vyvolávať rozpaky,“ uviedol generálmajor Igor Konašenkov, ktorý je oficiálnym hovorcom ministerstva obranu Ruskej federácie.

 

USA pašuje ropu zo Sýrie

Igor Konašenkov zdôraznil, že akékoľvek uhlíkovodíkové suroviny alebo iné úžitoké suroviny an východe krajiny, nepatria IS alebo marickým vojskám. Sú výhradne majetkom Sýrskej arabskej republiky.
Konašenkov dodoal, že v medzinárodnom práve ale ani v americkém zákone nie je ani jedena zákoná úloha pre americké vojska aby chránili Sýrsku ropa pre samotným Sýrskym obvyteľstvom.

„A preto všetko, čo teraz robí Washington – dobytie a udržiavanie pod svojou ozbrojenou kontrolou ropných polí na východe Sýrie – je jednoducho medzinárodným štátnym banditizmu,“ vyhlásil.

 

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=j_5WoCSs338″ height=“295″ width=“525″]

“Skutočná príčina tejto nezákonnej činnosti USA v Sýrii je vzdialená Washingtonom vyhlasovaným ideálom slobody a heslám boja proti terorizmu. Ako svedčia zábery kozmickej rozviedky MO RF, ako pred rozdrvením teroristov IS za Eufratom, tak aj po ňom sa sýrska ropa pod spoľahlivou ochranou amerických vojakov aktívne ťažila a posielala vo veľkom množstve za hranice Sýrie pre spracovanie,” vyhlásil Konašenkov.

 

“Pod ochranou amerických vojakov a príslušníkov súkromných   vojenských spoločností sa posielajú autocisterny z ropných polí vo východnej Sýrii tajne do iných krajín. V prípade akéhokoľvek útoku na takú autokolónu sa na jej ochranu ihneď nasadzujú špeciálne jednotky a bojové letectvo USA. Mimochodom, aj samotná ťažba ropy sa vykonáva za pomoci zariadenia, ktoré bolo dodané poprednými západnými korporáciami nehľadiac na všetky americké sankcie,” Konašenkov.

 

Koľko USA zarába na Sýrskej rope?

“S ohľadom na to, že cena jedného barelu pašovanej sýrskej ropy činí 38 USD, presahuje ročný príjem z tohto” súkromného biznisu“ Konašenkov. “

USA chcú posilniť svoje pozície za koordinácie s partnermi z SDF (Arama demokratických síl) na severovýchode Sýrie dodatočnými vojenskými silami a prostriedkami a nepripustí, aby sa tieto náleziská ropy znovu dostali do rúk IS alebo iných hráčov, ktorí situáciu destabilizujú,“ povedal v rozhovore pre Sputnik hovorca tohto rezortu.

 

 

Zberná stanica ropy Daman
Zberná stanica ropy Daman

 

Vojenská technika u al-Omar Sýria
Vojenská technika u al-Omar Sýria

 

Pobrežný závod na ťažbu ropy Mayadin
Pobrežný závod na ťažbu ropy Mayadin

 

Ropa Sýrie
Ropa Sýrie

 

Vojenská technika Sýria
Vojenská technika Sýria

 


Zdroj: https://cz.sputniknews.com,
hlavnespravy,sk/ruske-ministerstvo-obrany-ma-udajne-dokazy-ako-spojene-staty-pasuju-syrsku-ropu-vieme-kolko-na-tom-zarabaju/1933491#
Foto:

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články