">Rusko sprísňuje obchodné sankcie proti Ukrajine | PICUS Capital
Image default

Rusko sprísňuje obchodné sankcie proti Ukrajine

Rusko sprísňuje obchodné sankcie proti Ukrajine
Rusko sprísňuje obchodné sankcie proti Ukrajine
 
 
 
 

Ruské a Ukrajinské vzťahy sú viac ako na bode mrazu 

Politické a obchodné vzťahy Ruska a Ukrajiny sú už dokonca viac ako na bode mrazu. Na Donbase sa stále bojuje. Západná Ukrajina je chorobne nacionalistická.  Práve v tejto oblasti je prísny zákaz čítania Ruských kníh či počúvania hudby ruských spevákov. Porošenko podpísal dokonca aj zmluvu o zrušení priateľstva s Ruskom.

Dlhoročný obchpdný partner = nepriateľ číslo 1

Dlhoročný obchodný a politický partner Rusko sa pre Ukrajinu stáva nepriateľom číslo 1. Problémom Ukrajinského vládnutia je čoraz významnejšie zaliečanie sa k západný hodnotám . Ide o predovšetkým prezidenta Porošenka, ktorý sa v poslednej dobe čoraz viac vtiera do priazne Európskej únie a USA. Neustále hovorí ako by Ukrajinské jednotky boli pripravené odrážať ruskú agresiu.

 
 

Na Ukrajinskom území vyznamená Georga Sorosa. A podľa najnovších správ si Porošenko brúsi zuby na všetkých úradníkov, ktorí majú rodinu z Ruskej Federácie. Práve takýto úradníci majú byť prepustený. Pravdu povediac je Porošenko významnou ukážkou ako mu západ neustále akoby prikazoval čo je a čo nie je správne.

Rusko sprísňuje obchodné sankcie proti Ukrajine

Rusko je v súčasnej dobe veľmi ekonomicky zdatnou krajinou, ktorej sankcie Európskej únie v žiadnom prípade nezaškodili. Práve naopak. Rusko sa podvihlo a začalo byť samostatnejšie. Rusko prijalo taktiež pár opatrení voči Ukrajine. Pred pár mesiacmi Rusi zmrazili pár účtov poslancom a pár ukrajinským podnikateľom. Po novom však prichádza razantnejšia zmena, ktorá môže Ukrajine ekonomicky viac poškodiť. Rusko rozširuje odvetné obchodné sankcie voči Ukrajine. Na Ruských trhoch tak v budúcnosti neuvidíme poniektorí tovar z Ukrajiny. Ide predovšetkým o zákaz potravinových výrobkov a taktiež priemyselných výrobkov. Práve Premiér Medvedev zverejnil zoznam tovarov, ktoré v blízkej budúcnosti budú zakázané a nepredajné na území Ruskej Federácie.

Ide napríklad o pšenicu, múčne výrobky, ovocie, zeleninu, pivo, víno, liehoviny či čokolád. Sankcie sú taktiež aj voči traktorom, generátorom či transformátorom elektrickej energie.

zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/496728-rusko-rozsirilo-odvetne-obchodne-sankcie-proti-ukrajine/

 

podpor nás
podpor nás

Súvisiace články

Pápež František vyzýva po väčšej tolerancii voči utečencom

Andrej

Imigranti z Afriky či Ázie sú prínosom pre Európu….video vo vnútri

Andrej

Fakty a zaujimavosti, ktoré ste o Merkelovej nevedeli

Andrej

Zanechať komentár