utorok, 26 októbra, 2021

Rusko v Sýrii

Posledné články

Posledné ultimátum? “Rozpustíme to sami, inak vás rozpustia MASY! Dnes na Slovensku umrela demokracia a právny štát…”

SLOVENSKÝ WATERGATE - VLÁDA MUSÍ OKAMŽITE ODSTÚPIŤ!1. Robert Fico na videozázname nehovorí absolútne nič, čo by ho diskvalifikovalo. Pozrite si reakciu Roberta Fica -...

Fico vracia úder: Po zverejnení videa zlikvidoval Lipšica! “Jeho nohsledi musia byť v strašnej…”

Fico stratil trpezlivosť: Po zverejnení videa zlikvidoval Lipšica! "Jeho nohsledi musia byť v strešnej...""LIPŠIC A JEHO NOHSLEDI MUSIA BYŤ V STRAŠNEJ DÔKAZNEJ KRÍZE, AK...

Uniklo OBLUDNÉ video: Fico prezradil to, čo sa chystá! “Makó je hlava organizovanej zločineckej skupiny…” 

Uniklo OBLUDNÉ video: Fico prezradil to, čo sa chystá! "Makó je hlava organizovanej zločineckej skupiny..."Uniklo "obludné" video v ktorom je Róbert Fico. Opozičný poslanec...

Kaliňák: “Som rád, že NÁROD je pripravený ZVRHNÚŤ túto vládu…

Kaliňák: "Som rád, že národ je pripravený ZVRHNÚŤ túto vládu...Protest v Rimavskej Sobote ukázal masívnu účasť protestujúcich. Medzi nimi sa objavil aj bývalý minister...

Rusko v Sýrii

Rusko v Sýrii
Rusko v Sýrii

 

Mnohí nám píšete ohľadom vzťahov Ruska a Sýrie a incidentov, ktoré tam spôsobuje Americko-Európska kolícia. O tom ako západne média čiže aj tie naše informujú neobjektívne o týchto informáciách a USA si robí s koalíciu v Sýrii čo len chce. Píšete nám aby sme získali a informácie ohľadom toho ako to funguje teraz v Sýrii a prienisli torcha svetla do informácií, koré sú západnými médiam skresľované. Prípadne západne a tie naše média o ničom neinformujú.

Rusko v Sýrii

Občianská vojna v Sýrii sa začala už v roku 2011 a to vypuknutím protestov proti vládne prezidenta Baššára al-Adasa a tatkiež aj proti vládnej strane Baas. Povedzme si to na rovinu a to že protesty boli podnecované, fincované a organizované mimovládnym sektorom. Po zákroku proti mimovládnemu sektoru zo strany štátu sa čírou náhodou tieto protesty nekonali.

A ako sa hovorí “ulica” dala najavo že stojí za svojou demokratickou zvolenou vládou a prezidentom Asadom.
Avšak mimovládny sektor sa nedal len tak zastrašiť a pokračovalo to ďalej. Napokon z protestov sa prešlo do občianskej vojny podobne ako dnes v Jemene. Občianska vojne medzi armádnou a proti vládnymi silami si vyžiadala vaic ako 100 000 obetí (október 2013). Dnes sú obete rapídne vyššie, avšak Rusko v Sýrii minimalizovalo straty obyvateľstva.

 

Protesty

Protivládne protesty sa začali v roku 2011 (január). Kedy sa opozícia “inšpirovala” od ďalších arabských krajín začala a tak začala arabská jar. Tento scenár dosť dobre poznáme z arabských krajín, kde západ prevzal moc pomocou arabskej jary.

Protestovali zväčša chudonejší sunniti, ktorí sa snažia zvrhnúť dnešnú vládu alavitov odnož šiitskeho islámu. Alaviti v Sýrii tvoria menšiu ale dostali sa do vládnucej strany.

 

Zahraničná politika – Rusko v Sýrii

Stúpňujúce protesty si vyžiadali násilie a mierne nepokoje v krajine. Následkom toho USA a EÚ a ďalšie štáty uvalili na Sýriu sankcie a to údajne pod zámienkov že vláda pácha násilie na civilistoch. Všetko to začala USA v bezpečnostnej rade OSN (BR OSN). Avšak dvaja členovia Bezpečnostnej rady v OSN Rusko a Čína vetovali rezolúciu západu.

Nakoľko sankcie boli namierene len proti vládnej strane a nie na obe strany konfliktu. Podobne tomu bolo tak aj v Líbyi, čoho následkom boli ešte väčšie nepokoje a krviprelievanie po zavraždení Kaddáfiho.

USA, Saudská Arábia, Katar, Japónsko,  Turecko a ďalšie arabské štáty začali podporovať opozíciu v Sýrii a to výcvikom, financiami a informáciami od tajných služieb. Týmto môžeme jednodznačne povedať že na prevrate vlády a prezidenta v Sýrii mali prsty západné štáty na čele s USA.
Avšak s kolaborácie s opozíciou je podozrievaná aj Al-Káida (al-ká’ida, القاعدة, Al-Qaeda/Al-Qaida) a aj najatí žoldnieri z iných krajín. Rusko v Sýrii …

Al-Káida
Al-Káida – Rusko v Sýrii

Rusko odhadlo najatých zahraničných agentov v Sýriií na počet 15 000. To je avšak nič proti 200- tisícovej vládnej armáde, bezpečnostných zložiek, militárnych združení. Vládu Asada podporuje taktiež aj Irán a lisabónsky Hisballách. 

 

Atentáty

Americký prezident Donald Trump volal Mattisovi šéfovi Pentagonu aby zabili Asada:

„Tak ho zabijme, k čertu! Zaútočme na nich. Zabijme ich všetkých k všetkým čertom!,”

Kričal v telefonickom rozhovore Donalt Trump, avšak šéf pentagonu sa zachoval kľudnejšie a odmietol požiadavku hlavy štátu. To je tá známejšia informácia o údajnom atentáte na Asda, avšak boli ich viacero a úspešných.

V hlavnom meste Damask boli 18. júla zavraždený významní sýrsky členovia a to minister obrany Dáud Rádžha a taktiež aj jeho námestnik.
Následne bol zabití aj Asadov švagor Ásif Šaukát a poradca prezidenta Hassan Turkmanní. Po tíchto atentátoch sa v médiach zverejnili informácie o tom že Asad utiekol do Latákie alebo až do Ruska.
To však opäť boli vymyslené informácie ktoré mali za cieľ oslabiť pozíciu Asada v Sýrii. Informácie boli vyvrátene po tom čo sa zistilo že nový minister obranny bol vymenovaný v hlavnom meste Damask, kde bol prítomný aj Asad. Keďže pochopiteľne on vymenuvával ministra do pozície.

Tieto atentáty boli vyvrcholením a opozície pod záštitom USA a bielých prilieb a taktiež aj porážky takzvanej “slobodnej sýrskej armády”.

 

Vojenské konflikty v Sýrii

Najväčšie boje sa odohrávali v meste Aleppo čo môže byť aj preto, keďže Aleppo je pokládané za baštu Asadovej vlády. Má tu najsilnejšiu podporu obyvateľstva a práve toto mesto sa stalo terčom útokov USA, Francúzka a Veľkej Británie.
Boje boli najčastejšie medzi vládnúcimi jednotkami a rebelmi, ktorí sa skrývali a možno ešte stále skrývajú v úzkych uličkách, kde sa ťažká technika nedostane. Následkom toho sa zvýšili aj počty mŕtvych civilistov, avšak armádny predstavitelia oznámili že je len otázkov času kým mesto “očistia” od rebelov. A tak sa aj stalo dnes je mesto Aleppo kľúdné až na útoky USA a koalície, ale k tomu sa dostaneme neskôr.

 

Vojnové zločiny – Rusko v Sýrii

Údajne obe strany preukázateľne spáchali zločiny proti ľudskosti.
Keď vládne sily získali kontrolu nad mestom Aleppo naskytol sa im hrozny pohľad nad masový hrob. Do ktorého boli nahádzaný zabití vojáci, ale aj civilisti. Média nám dávali informácie o tom že “režim” Asada vraždil vlastnách občanov. No v skutočnosti je to naopak.
Práve rebeli financovaný západom vykonávali verejné popravy vojakov a pritom to natáčali na kameru a smartphony. Toto je obróvksa zvrhlosť.

Čo je avšak postavené na hlavu je to že USA povolilo vytvoriť zbierku pre rebelov. Toto je informácia, ktorá sa nedostane do všetkých médií.

 

Najlepšie na tom je že vláda Asad bol obvinená z použitia chemickým zbraní. Pri prvom útoku 19. marca 2013 v meste Aleppo zahynulo 16 ľudí. Následne 21. agusta 2013 zahynulo pri chemickom útoku 1400 ľudí. Izrael a taktiež aj USA obvyňujú s tohto vážneho zločinu proti ľudskosti práve Sýriu.

Avšak čas ukázal že tieto zbrane použil Izraeal a nedávno na mesto Apello aj vláda USA.

Podotýkam že tieto zbrane sú zakázane a USA ohviňovali Rusko z vlastníctva. Pričom sa nič nepreukázalo, avšak USA ich veselo používa v boji na cvilistoch! Nie proti rebelom ani proti Al-kaide ale proti obyčajný ľuďom. A naše západné média mlčia.

 

Ak by nebolo Ruska tak by Sýria skončila podobne ako Líbya alebo Irak. Rusko v Sýrii ..

Rusko v Sýrii zaujalo silné postavene a vystrašilo USA. Sytémy S-300, ktoré predalo Rusko Sýrii dopomohli proti vzdušným útokom.
Rusko zničilo za pár mesicov povstalcoch platených západom.

https://www.youtube.com/watch?v=erM5fwi81Ww

To čo trvalo USA v Iraku 2,5 roka dokázalo Rusko v Sýrii za 4 mesiace. Aj toto svedčí o amatérizme Americkej armády, alebo je to len fikcia pre divákov?
Rusko ukázalo že vie viesť konflikty a bojovať aj mimo svojho územia. Práve spojenci ukázali slabosť a nepremyslené konanie v boji.

Ak by nebolo Ruska, Sýria by skončila podobne ako Irak a Líbya alebo dnešný Jemen. Kde konflikty prvý rozpútal svetový agresor.

 

Avšak kto bol na koho strane?

Wikipedia ma v tomto pekne spravenú tabuľku: (2013) dnešná situácia je rapídne lepšia.

Vojna v Syrii
Vojna v Syrii – Rusko v Sýrii

 

Ako vidíte na tabuľke vo Wikipédii je aj to o čom som vyššie písal. USA a jeho spojenci nepomohli Sýrskej armáde, ale Sýrskym demokratickým silám (Sýrske slobodné vojská), čiže vlastným vazalom, ktorých údajne poslali a finančne podporovali spolu s opozíciou proti vláde Asada. Pričom verejne klamali a tvrdili opak.
Presne ten údajne najdemokratickejší štát na svete podporoval opozíciu v Sýrii an zvrhnutie vlády, dopomohol k vytvorenie zbierky pre povstalcov, útočil na Apello a odsudzoval Sýriu a taktiež použil zakázane chemické látky. Tie látky, ktoré USA tvrdilo že nemá a že vraj ich používa Asadová vláda.

Pokrytectvo a klamsvto USA pomaly ale iste na každom kontinente.

Toto sú informácie, ktoré vám nenapíšu naše takzvané “objektívne média”. 

Všetci dobre vieme že takéto vojny budú pokračovať lebo Americký imperializmus je nenásytný!
A atentáty pokračujú!

 


sk.wikipedia,org/wiki/Občianska_vojna_v_Sýrii,
cs.wikipedia,org/wiki/Občanská_válka_v_Sýrii,
hcz.sputniknews,com/svet/201809058015326-trump-asad-vrazda,

PODPORTE NAŠU PRÁCU

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Posledné články

Posledné ultimátum? “Rozpustíme to sami, inak vás rozpustia MASY! Dnes na Slovensku umrela demokracia a právny štát…”

SLOVENSKÝ WATERGATE - VLÁDA MUSÍ OKAMŽITE ODSTÚPIŤ!1. Robert Fico na videozázname nehovorí absolútne nič, čo by ho diskvalifikovalo. Pozrite si reakciu Roberta Fica -...

Fico vracia úder: Po zverejnení videa zlikvidoval Lipšica! “Jeho nohsledi musia byť v strašnej…”

Fico stratil trpezlivosť: Po zverejnení videa zlikvidoval Lipšica! "Jeho nohsledi musia byť v strešnej...""LIPŠIC A JEHO NOHSLEDI MUSIA BYŤ V STRAŠNEJ DÔKAZNEJ KRÍZE, AK...

Uniklo OBLUDNÉ video: Fico prezradil to, čo sa chystá! “Makó je hlava organizovanej zločineckej skupiny…” 

Uniklo OBLUDNÉ video: Fico prezradil to, čo sa chystá! "Makó je hlava organizovanej zločineckej skupiny..."Uniklo "obludné" video v ktorom je Róbert Fico. Opozičný poslanec...

Kaliňák: “Som rád, že NÁROD je pripravený ZVRHNÚŤ túto vládu…

Kaliňák: "Som rád, že národ je pripravený ZVRHNÚŤ túto vládu...Protest v Rimavskej Sobote ukázal masívnu účasť protestujúcich. Medzi nimi sa objavil aj bývalý minister...

Návrat prezidenta? Kiska poďakoval Slovákom! Potom urobil rozhodnutie, ktoré nikto nečakal…

Návrat prezidentka? Kiska poďakoval Slovákom! Potom urobil rozhodnutie, ktoré nikto nečakal...Bývalý prezident Andrej Kiska sa politike snaží venovať co najmenej. Tentokrát sa teší obrovskej...