">Rusko začalo jedno z najväčších vojenských cvičení..video | PICUS Capital
Image default

V Rusku sa od utorka začalo najsilnejšie vojenské cvičenie v dejinách samotnej Ruskej federácie.

 
 
 
 

Ide tak o najväčšie vojenské cvičenie od skončenie studenej vojny. Vojenské cvičenie VOSTOK 2018 sa tak zapíše navždy do dejín Ruskej armády. Týždňový výcvik ma preškoliť a vycvičiť viac ako 300 tisíc vojakov vrátane ozbrojených síl zo susednej Číny a Mongolska. Podľa Ruského ministra obrany ide o najväčšiu vojenskú akciu, ktorá sa zaoberá cvičením a školením armádnych síl Ruska od roku 1981, informuje agentúra TASS.

 
 

 
 

Vladimir Putin sa momentálne nachádza vo Vladivostoku, kde sa orientuje prevažne na Východno – ekonomickom foru (VEF). Ruský prezident ma veľkú šancu komunikovať aj s čínskym prezidentom Si-Tin-Pchingom, ktorý patrí medzi prominentných hostí VEF.

Severoatlantická aliancia VOSTOK 2018 považuje za skúšku na „rozsiahly konflikt“.

Rusko začalo jedno z najväčších vojenských cvičení od skončenia studenej vojny

Na Vostok 2018 je pripravených 36 tisíc vojenských vozidiel, 1000 lietadiel a 80 vojnových lodí. Pripravené sú taktiež balistické strely s krátkym doletom či najmodernejšie tanky T-80 a T-90. Pripravené sú taktiež vzdušné sily a to stíhačky SU-34 a SU-35. Čo sa týka Ruskej flotily tá nasadí fregaty vybavené riadenými strelami názvom Kalibr.

Nato je cvičebným programom VOSTOK 2018 šokované a obáva sa invázie do pobaltských štátov.

zdroj: https://hnonline.sk/svet/1807317-rusko-zacalo-najvacsie-vojenske-cvicenie-od-skoncenia-studenej-vojny, http://www.infovojna.sk/article/video-rusko-zacalo-najvacsie-vojenske-cvicenie-od-skoncenia-studenej-vojny

podpor nás
podpor nás

Súvisiace články

Dánsko prijalo odsúdených migrantov trest si odpykajú na opustenom ostrove

Andrej

Teolog Halík:Musíme prijať utečencov aj za cenu, že tu budú vraždiť a znásilňovať

Andrej

Dalajláma: Európa patrí Európanom, uprchlíci sa musia vrátiť do svojich rodných štátov

Daniel

Zanechať komentár