streda, 1 decembra, 2021

Rusko zúri! To, čo sa stalo pred Valným zhromaždením OSN Rusi nenechajú len tak

Posledné články

Rusko zúri! To, čo sa stalo pred Valným zhromaždením OSN Rusi nenechajú len tak

Zdá sa, že cenzúra pokračuje aj naďalej. Ruské ministerstvo zahraničnych veci v utorok prinieslo šokujúcu správu. USA odmietli udeliť vstupné víza desiatim členom ruskej delegácie, ktorá smerovala na valné zhromaždenie OSN v New Yorku. Ruska strana tento krok považuje za významné porušenie medzinárodných záväzkov zo strany USA.

Rusko zúri! To, čo sa stalo pred Valným zhromaždením OSN Rusi nenechajú len tak

Aj o tomto bude hovoriť šéf Ruskej diplomacie Sergej Lavrov s americkým šéfom diplomacie Mikeom Pompeom. Delegáti, ktorí boli pripraveni odcestovať do New Yorku. Rusi sa však nebudú môcť zúčastniť na výročnom zasadnutí VZ OSN.

Greta Thunbergová na summite OSN o klíme v New Yorku v roku 2019 a jej emotivny prihovor.

“Ako sa opovažujete? Ocitli sme sa na prahu masového vymierania a napriek tomu jediné, o čom dokážete hovoriť, sú peniaze. Ste pre nás sklamaním, povedala mladá aktivistka.

Kosačov pre tlačovú agentúru TASS

Americká strana porušením záväzkov medzinárodného spoločenstva neudelila víza niekoľkým členom oficiálnej delegácie vrátane mňa a skupine sprevádzajúc ich osôb. Delegácia mala na pláne dnes letieť do New Yorku a zúčastniť sa na 74. zasadaní VZ OSN. Ide o škandálne konanie, ktoré nemožno nijako vysvetliť ani ospravedlniť,“ povedal Kosačov pre tlačovú agentúru TASS

Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničnych veci Zacarovovej ide o odsudeniahodny príklad neúcty voči členom OSN. Zacharovova doplnila, že si USA nesplnilo úlohu a nedodržalo povinnosti hosťujúcej krajiny.
Washingtonské vedenie sa naopak ohradzuje tým, že ruskí činitelia nepredložili v dostatočnom predstihu dokumentáciu k vydaniu víz.

Na základe dohody z roku 1947 sa však musia víza pozvaním zahraničným diplomatom udeľovať bez sankčných opatrení a v, čo najrýchlejšom čase.

Aj o tomto bude hovoriť šéf Ruskej diplomacie Sergej Lavrov s americkým šéfom diplomacie Mikeom Pompeom. Delegáti, ktorí boli pripraveni odcestovať do New Yorku. Rusi sa však nebudú môcť zúčastniť na výročnom zasadnutí VZ OSN

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/888385/rusi-zuria-to-co-sa-stalo-pred-valnym-zhromazdenim-osn-nenechaju-len-tak/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články