Svet

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa v Poľsku

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa v Poľsku. Spojené štáty americké sa rozhodli posilniť svoju prítomnosť na území Poľska. Ruská strana to vidí...

Written by Daniel
· 1 min read >
Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa v Poľsku.

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa
Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa

Spojené štáty americké sa rozhodli posilniť svoju prítomnosť na území Poľska. Ruská strana to vidí v negatívnom svetle a vyhradzuje sa voči takýmto krokom zo strany Washingtonu. Ruský rezort zahraničia vidí problém v umiestnení amerických bezpilotných lietadle v Poľsku. Nakoľko je základňa NATO umiestnená v blízkosti ruských hraníc. Poľský prezident Andrzej Duda sa stretol z americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý vyhlásil že USA zvažujú aj umiestnenie armádnych dronov Reaper.

Túto správu berie Ruská strana ako potvrdenie „agresívnych zámerov Washingtonu“. Americká strana chce na trvalo umiestniť diaľkovo riadené bezpilotné armádne stroje MQ-9 Reaper.

General Atomics Aeronautical Systems (výrobca týchto strojov) ich opisuje ako monitorovacie stroje, ktoré sa avšak môžu zapojiť aj do útokov. Teda nie je pravda čo píšu niektoré americké spravodajské skupiny o tom, že USA chce zvýšiť ochranu v regióne a posilniť monitoring. Nakoľko ako sa vyššie píše, ide ak o bojovú techniku.

 

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa v Poľsku

Tieto bojové bezpilotné lietadla sa do výzbroje americkej armády dostali už v roku 2003 a to v počte 200 kusov. Vladimir Šamanov  predseda branného výboru dolnej komory ruského parlamentu vyhlásil, že ak USA umiestnia tieto bezpilotné lietadlá pri hraniciach ruska je teba odvetné opatrenia:

„Útočné bezpilotné stroje sú porovnateľné s raketami stredného doletu, čo znamená, že sa môžu stať nosičmi jadrových zbraní.“

Spojené štáty avšak pokračujú vo svojich zámeroch a žiadali Slovensko a Českú republiku o prelet strojov Global Hawk. Podľa zdroja malo isť o výzvedné letky, ktoré mali namierené k ruských hraniciam.
Znepokojujúce je to, že poľská administratíva sa snaží o umiestnení stálej prítomnosti amerických vojenských síl na ich územi.

Krzysztof Szczersk potvrdil, že sa prezident USA Donald Trump a poľský prezident Andrzej Duda dohodli na stretnutí v bielom dome o tejto záležitosti.

Poľsko sa teda stane akýmsi ďalším vojenským satelitom svetového agresora. Takže agresia amerických vojsk môže pokračovať.

 


Zdroj: https://www.napalete.sk/rusko-znepokojuje-americka-zakladna-v-polsku

Ruskú federáciu znepokojuje americká základňa

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *