nedeľa, 28 novembra, 2021

Ruský internet RuNet je na vzostupe! Samostatnosť, no západ kričí cenzúra. Kde je pravda?

Posledné články

Ruský internet RuNet je na vzostupe! Samostatnosť, no západ kričí cenzúra. Kde je pravda?
Ruská federácia sa rozhodla odstrihnúť od globálneho internetu a ponúka v skúšobnej verzii svoj RuNet. RuNet by mal zabezpečiť nezávislosť ruského internetu od zahraničných vplyvov. Poskytnej najme odpojiť zahraničné systémy bez toho aby narušil fungovanie internej ruskej siete.

RuNet je prístupný od 1 nevembra toho roka a to celému svetu. internet funguje len an ruských systémoch teda je odstrihnutý od globálneho internetu. Taktiež sú nastavené vlastné DNS (Domain Name System). Nový internet bude kontrolovať ruská Federálna služba pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií. Poznáme ju tiež pod názvom Roskomnadzor.

 

Ruský internet RuNet

Kroky Ruskej federácie sú pochyopiteľné, nakoľko sa zaápad snaží ovyplyvňovať verejnú mienku v Rusku za pomoci internetu a sociálny médií. Plná kontrola na internetom zaistí znemožnenie sledovania ruských občanov, ich e-mailov a celkovo meta dát ruského obvyteľstva.
Ruska má teda v rukách svoj vlastný internet, ktorý môže regulovať či už v vonkajšej strany alebo tej vnútornej.

Rusko čelilo hrozbe zo západu pri odpojení globálneho bankového systému SWIFT. Preto Ruská federácia priala opatrenia, ktoré nahradili SWIFT za ruský MIR. Obdobu globálneho SWIFT-u.

Podobným krokom je práve RuNet. Rusko chce svojej rkajine zabzepečiť ochranu a stabilitu voči západu.
Ak by sa západ rozhodol v minulosti odstrihnúť Rusko od systému SWIFT alebo globálneho internetu, napáchalo by to fatálne škody a problémy v krajine.

 

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=WoNeEGmiKUU“ height=“295″ width=“525″]

 

Dnes je tomu koniec.
Globálny insterne má v rukách telekomunikačná firma ICANN, ktorá sídli v USA. Táto služba síce už nie je pod priamou kontrolov Whasingtonu. Avšak stále má dominantné slovo vláda USA.
Globálny internet zastršujú najme služby ako je Google, Amazon, Facebook, Windows, YouTube, Twitter, G-mail a iné, ktoré súdlia práve v USA.

Peto západ vníma krok Ruska ako snahu o cenzúru internetu.
To však nemusí byť pravda. Rusko má právo na svoj valstný internetový systém tak isto ako každá krajina na svete.

 


Zdroj: hlavnespravy,sk/rusky-internet-sa-osamostatnil-zapad-krici-ze-teraz-tam-hrozi-cenzura-skoro-taka-ta-ktoru-sam-chysta/1941664
Ruský internet RuNet je na vzostupe!

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články