pondelok, 29 novembra, 2021

S týmto Kiska vôbec nerátal! Súd zmrazil Kiskovi poslednú nadej!

Posledné články

S týmto Kiska vôbec nerátal! Súd zmrazil Kiskovi poslednú nadej!

Bývalý prezident Andrej Kiska pravdepodobne toto rozhodnutie nečakal. Súdny dvor Európskej únie Kiskovej sťažnosti nevyhovel.

Foto N – Vladimír Šimíček

Súdny dvor Európskej únie sťažnosti Andreja Kisku nevyhovel. Spor vznikol ešte v roku 2017.

„Štát zlyhal v oblasti regulácie cien energií a domácnosti nesú následky. Zvyšuje sa riziko politického zasahovania do rozhodnutí úradu,“  upozorňoval vtedajší prezident Kiska. Reagoval tak na zmenu v zákone , ktorou vláda Roberta Fica po odstúpení Jozefa Holjenčíka preniesla voľbu šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví z hlavy štátu na vládny kabinet.

Podľa bývalého ministra hospodárstva Žigu chcel svojimi krokmi v otázke regulačnej novely len prekryť svoje kauzy.

Európsky súdny dvor rozhodol

To, že právomoc vymenovania a odvolánia predsedu národného regulačného organu prešla z prezidenta republiky na vládu, však nepredstavuje porušenie zákona. Oznámil to Európsky súd.

„Slovensko môže rovnako umožniť ministrom zúčastňovať sa na cenotvorbe. Podmienka je jediná – musia sa zaručiť za nestrannosť a nezávislosť rozhodovania regulátora,“ skonštatoval Súdny dvor Európskej únie v Luxemburgu

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články