Svet

Sankcie proti Rusku sa zrušia ak nastane prímerie na Ukrajine…video

Podľa Nemeckej kancelársky Angely Merkelovej sú sankcie predovšetkým vďaka nepokojom na Ukrajine. Sama v skutočnosti poznamenala, že ak sa na Ukrajine nedosiahne skutočné...

Napísal Andrej · 1 min read >
Sankcie proti Rusku sa zrušia ak nastane prímerie na Ukrajine...video 2

Podľa Nemeckej kancelársky Angely Merkelovej sú sankcie predovšetkým vďaka nepokojom na Ukrajine.

Sankcie proti Rusku sa zrušia ak nastane prímerie na Ukrajine...video 3

Sama v skutočnosti poznamenala, že ak sa na Ukrajine nedosiahne skutočné prímerie nie je o čom rozprávať s Ruskou Federáciou, ktorá sa dlhodobo snaží fungovať zo sankciami. Práve sankcie poukázali na Ruskú ekonomiku, ktorá začala produkovať viac svojich výrobkov a taktiež si získala nových obchodných partnerov, ktorích sa jednotlivé „Prozápadné sankcie“ netýkajú. Andrea Merkelová v litovskom hlavnom meste Vilnius informovala a povedala, že „obnovenie mieru a územnej celistvosti Ukrajiny zostáva naším hlavným cieľom“.

Sankcie proti Rusku sa zrušia ak nastane primelie na Ukrajine…video vo vnútri

Ukrajina je štátom, ktorý postupne nasleduje kroky Grécka. Je to nesystematická, krajina plná korupcie do ktorej akýkoľvek prínos peňazí zo „západu“ životnú úroveň obyvateľstva nezmení.

Nezmení sa ani celková mentalita hlavných vládnucich predstaviteľov, ktorí „priahnu“ čoraz viac po moci (Korupcia ešte viac narastá a nepomáhajú ani rady Ivana Mikloša). Mená ako Timošenková, Porošenko alebo aj bývalí prezident Juscenko (prezident vďaka oranžovej revolúcii organizovaným „majdanom“ západu). V súčasnosti však krajinu riadi oligarcha, ktorý sa snaží byť prozápadným ako sa len dá. Na druhej strane sa Ukrajina Rusku obrátila chrbtom, pretože „západ“ použil základné praktiky vytvorenia „slobodného štátu“.

 
 

Ak sa nezačne napĺňať Minská mierová dohoda (uzavretá v roku 2015) dovtedy nebude podpísaná žiadna dohoda o zrušení sankcii. Práve „najsilnejšie líderské“ štáty Európskej únie Francúzsko a Nemecko sprostredkúvali dohodu, ktorá mala skončiť boje vo východnej časti Ukrajiny. Paradoxom je, že akčné plány západnej Európy oslabiť Rusko pomocou sankcii ešte viac Ruskú Federáciu scelilo a zjednotilo a Európska únia je v poslednej dobe na pokraji svojich síl. Práve mnoho európskych firiem stratilo zisky, ktoré by dosiahli ak by nedošlo k žiadnym sankciám. Úniu trápi „hrdosť“ a „tvrdohlavosť“ (sankcie oslabujú predovšetkým krajiny Eú).  V súčasnej dobe sa snaží byť solidárna a bojujúca voči štátom, ktoré zdravo a kriticky uvažujú ( Orbán a Maďarsko).

Pripravujú sa dalšie sankcie voči Rusku

Práve Rusko poukazuje na fakt, že Porošenková garnitúra plnenie dohody jednoduchým spôsobom ignoruje.

Plány Merkelovej v pobaltských štátoch sú prediskutovať agendu Európskej únie pred jej buducotýždňovým samitom v Salzburgu. Nemecka kancelárka nezabudla ani na nemeckých vojakov, ktorí sú rozmiestnení ako súčasť síl NATO.

Zdroj: https://www.napalete.sk/merkelova-sankcie-proti-rusku-sa-nezrusia-do-primeria-na-ukrajine/

 

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *