Image default

SaS je proti migračnému paktu OSN

SaS je proti migračnému paktu OSN
SaS je proti migračnému paktu OSN
Migračný pakt OSN rozpútal obrovskú vlnu kritiky u nás ale taktiež vo svete

Zatiaľ čo Maďarsko, Rakúsko a Česko sú už maximálne rozhodnuté, že migračný pakt nepodpíšu Slovensko je stále na vážkach. Pakt nechce podpísať ani Chorvátska prezidentka a taktiež Poľsko.

Pakt je Globálny projekt s ktorým nesúhlasí ani USA. Práve kritici sa obávajú straty suverenitu, ktorá podpisom paktu zanikne. A tak sa začal kritický boj na Slovensku. Prvý na tento pakt upozornil Boris Kollár a po novom už aj súčasný pravicový líder SaS Richard Sulík, ktorý uviedol aj celou SaS odmietavý postoj voči paktu OSN o migrácii. Podľa súčasného lídra ma rozhodnúť nie jeden človek diplomacie ale obyvatelia Slovenskej republiky. Podľa Sulíka je pakt OSN o migrácii nebezpečný dokument.

Týmto Sulik vyzýva súčasného premiéra Pellegríniho aby dal pokyn súčasnému ministrovi zahraničných vecí Lajčákovi aby pakt OSN nepodpísali. Podľa slov Richarda Sulíka je vidno, že dlhodobo s masívnou vlnou migrácie vôbec nesúhlasí.

 

Zástancovia migrácie tvrdia, že migrácia tu vždy bola, je a bude. Toto je porazenecký postoj nehodný každej suverénnej vlády. Zároveň, tento výrok nie je úplný, treba ho doplniť o to, že mnohokrát sa ľudia proti migrácii bránili a často sa aj ubránili,” 

“Plne rozumieme obavám občanov SR z migrácie, lebo chcú, aby krajina, v ktorej žijú, patrila ich deťom a vnúčatám. K tomuto sa hlásim, preto som proti migrácii a som zásadne proti masovej migrácii,”

 “Ale článok 8 začína vetou, že tento globálny rámec vyjadruje náš spoločný záväzok zlepšiť spoluprácu v oblasti migrácie. Celé je to postavené na tom, že migrácia bude väčšia a my ju máme lepšie manažovať. Ani slovo o tom, že štáty majú právo sa proti migrácii brániť. V bode 16 je 23 cieľov a píše sa tam, že každý z nich obsahuje záväzok, po ktorom nasleduje celý rad opatrení a aktivít. Ak dohodu podpíšeme, vytvoríme priestor pre silný politický tlak a budeme musieť tento záväzok po politickej stránke aj naplniť,” Kriticky komentoval pakt Richard Sulík.

Súčasný líder diplomacie je momentálne za podpisanie paktu OSN ohľadom migrácie. Ako sa nakoniec rozhodne Slovenská republika je veľkou neznámou. Rozhodnúť by však mali ľudia.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/sas-je-proti-migracnemu-paktu-osn-schvalovanie-migracie-povazuje-sulik-za-porazenecky-postoj-nehodny-suverennej-vlady

Súvisiace články

Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”

Andrej

Stál Kiska v Tatrách na čele organizovanej zločineckej skupiny ?

Andrej

LSNS: vlastizradca – video

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..