Image default
Slovensko

Schmögnerová:Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”

 
 

Schmögnerová: Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”

Schmögnerová: Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”
Schmögnerová: Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”
Egoimus vs Liberalizmus

Slovenská republika pozná finalistov druhého kola prezidentských volieb. Sú nimi Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Práve liberálne spojenie prinieslo mimoriadne ovocie pre liberálov, ktorí donedávna bojovali proti sebe. Nakoniec však Mistrík spravil rázny krok, pri ktorom jasne poukázal, že spájanie je potrebné. Liberálne spojenie odsunulo Národné sily na druhú koľaj.

 
 

Harabin a Kotleba sa do finále nedostali. Paradoxom im bola len otvorená brána, ktorú jednoducho nevyužili. Ak by jeden z kandidátov odstúpil v prospech toho druhého dnes by sme tu mali boj medzi Čaputovou a Harabinom poprípade Kotlebom.

 

 

Prezidentský boj sledovala aj bývala ministerka financií Brigita Schmögnerová, podľa ktorej sa po spojení Národných síl mohol zopakovať súboj ako vo Francúzsku medzi Macronom a LePen.

   

Ministerka financií si však vydýchla, že k takémuto rozhodnutiu neprišlo. Podľa slov bývalej ministerky by mohla skutočne nastať situácia ako vo Francúzsku.  “Chvalabohu, že medzi Štefanom Harabinom a Mariánom Kotlebom nedošlo k podobnej dohode ako medzi Robertom Mistríkom a Zuzanou Čaputovou.

“Dnes dominujú emócie nad racionálnym uvažovaním, a to či sa vám podarí získať sponzorov, či na svoju stranu získate médiá, to všetko zohráva rolu, komentovala bývalá ministerka zahraničia.

 

 

 

Schmögnerová: Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”

Podľa nej v diskusiách chýbali politicko-ekonomické témy naopak podľa nej sa diskusie viac zamerali na kultúrno-etické témy. Tak isto v diskusii bývala ministerka videla “škatuľkovanie na konzervatívnych a progresívnych liberálnych.

Podľa nej Slovenská republika nezažila voľby, kde kandidáti hovorili o antieurópskych témach či obhajovali vojnový slovenský štát.

Na jednej strane s bývalou ministerkou musíme súhlasiť. Práve ekonomické témy chýbali v diskusiách sme naopak mohli vidieť vyostrené boje medzi jednotlivými kandidátmi. Na druhej strane názorov osť je potrebná pre kritickosť uvažovania.

Každý jeden kandidát by mal mať práve odlišné názory, aby si ľudia mohli zvoliť svojho favorita. Mediálna jednostrannosť nám však diktuje, čo je a, čo nie je slušné. Patent na rozum u jednotlivých médií nám priam diktuje, čo by občan mal alebo, čo by nemal robiť.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/chvalabohu-ze-sa-nespojili-ak-sa-spojili-harabin-kotleba-mali-sme-tu-nieco-ako-francuzsky-suboj-macron-le-penova-mysli-si-schmognerova/1704641

 

Súvisiace články

Slovenská republika migračný pakt nepodporí. Je v tom však háčik aký?

Andrej

Nicholson prišiel na Slovensko a nenávidel to tu…video vo vnútri

Andrej

Šokujúce: Líder KDH by za odlišný názor trestal

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..