Ekonomika

Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu

Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu. Republikánom sa nepodaril schváliť zákon o sankciách voči krajinám, ktoré pomáhali Sýrií. Problém...

Napísal Daniel · >
Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu

Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu.
Republikánom sa nepodaril schváliť zákon o sankciách voči krajinám, ktoré pomáhali Sýrií. Problém v kongrese hovorí o nesúlade komunikovať a dosiahnúť politické ciele v kongrese medzi demokratmi a republikánmi.

Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu
Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu

Problém samozrejme nie je len v komunikácii a nezhodách, ale najme v tom že sankcie proti Rusku nevyšli. Rusko nie je na kolenách a jeho ekonomika rastie. Ruská Federácia šikovne obyšla sankcie ako prvé tak aj druhé. Sankcie boli úlohou, zámenikou EÚ ako znížiť svoj obchod z Ruskom. A práve ten obchod prebrali Spojené štáty Americké. Áno aj Slovensko prišlo o obchod z Ruskom vďaka EÚ a USA.
Na druhej strane nemohli sankcie Rusku nijako ublížiť keďže obchod medzi USA a Ruskom v tej dobre bol na úrovni 2%. Takže nemusíte mať 13 titulov z politológie aby ste si to vedeli spočítať. Bola to len hra voči EÚ hraná Spojenými štátmi.

 

Senát USA zablokoval sankcie proti Rusku, Sýrii a Iránu

Ekonomika USA sa borí vo finančných problémoch čoho dôkazom je aj dlh, korý narástol do sumy 21 210 000 000 000 USD čiže 21 triliónov dolárov.
V USA nastal “shutdown” (neschválenie štátneho rozpočtu) a to už tretí týždeň. A to kvôli tomu že prezident Donald Trump požaduje v rozpočte aj plot na hranici z Mexikom v hodnote 5,6 miliárd dolárov. Pričom demokrati už na začiatku hlasovania o zákone sankcií proti Rusku, Sýrii a Iránu hovorili o tom že nebudú hlasovať za žiaden iný zákon ktorý nerieši problém shutdown.

 
 

V tomto dôsledku za daný zákon o sankciách hlasovalo len 56 senátorov z potrebného počtu 60 hlasov. Následne po neprijatí zákona popredný člen repulikánov Mitch McConnell podal zákon k prejednaniu.
Federálny rezort USA pracuje v obmedzenom režime už od 22. decembra a to kvôli kontroverznému plotu, ktorý ma na hranici z Mexikom vyriešiť problém z migráciou.

Ak to bude takto ďalej pokračovať tak sa republikáni musia dohodnúť s demokratmi. Ale tí razantne plot odmietajú. Teda zákon o sankciách nemôže prejsť ak sa nedohodnúť, keďže prezident USA Donald Trump nemá dostatočnú politickú moc aby obyšiel kongres.

O aké sankcie ide?

Tieto sankcie sa zameriavajú hlavne na fyzické osoby, bankové účty, majetok, odmietnutie víz a anulovanie platných vízu v americkej jurizdikcii. Zaujímave na to je že na zoznam sankcií sa dostáva osoba, ktorá je žoldnierom, vojenským dodávateľom zbraní alebo militarizovaným útvarom. Táto osoba má pôsobiť na územi Sýrii na rozkaz Ruska, Sýrie alebo Izraela. Sankcie sú pritom namiérene aj na spoluprácu so Sýrskou armádou v oblasti tažby uhľovodíkových surovín, leteckých komponentov a náhradných vojenských súčasti.

Sankcie sú odvôvodnené tým že údajne sa Asad podielal na teroristických útokoch voči vlastným obyvateľom. Čo sa dokázalo už dávno vyvrátiť ruskej strane ako aj poukázať na používanie zakázaných chemických zbraní Izraelom voči civilistom Sýrie.

Chceš sa k našej redakcii pridať? Neváhaj!


Zdroj:
http://www.unitedlife,sk/kto-vlastni-rekordny-dlh-usa-21-bilionov-dolarov-odpoved-je-naozaj-prekvapujuca
https://cz,sputniknews,com/politika/201901098895403-USA-sankce-zakon/

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *