pondelok, 6 decembra, 2021

Sfalšované dôkazy proti Kočnerovi a krivé výpovede? Realita slovenskej justície? Nové dôkazy

Posledné články

Sfalšované dôkazy proti Kočnerovi a krivé výpovede? Realita slovenskej justície? Je to už dlhý čas, čo sa média začala venovať Mariánovi Kočnerovi a taktiež čas od kedy uplynula vražda novinára Jána Kuciaka a jeho sľúbnice. Stále však nad celým prípadom a vyšetrovaním máme dosť nejastností.

Média nafúkli okolnosti slávnej tlačovky, kde mal Ján Kuciak dostať Mariána Kočnera do úzkych s jeho pochybným obchodovaním v jeho firmách. Podľa médií mala práve táto okolnosť viesť k tomu, aby bol Ján Kuciak sledovaní a neskôr bola vydaná objednávka na jeho vraždu.

No pri vyšetrovaní vraždy sa verejnosť dozvedá nezákoné postupovanie orgánov činných v trestnom konaní a konanie svedkov a obžaloby.

 

Sfalšované dôkazy proti Kočnerovi a krivé výpovede?

Podľa zdroja sledovanie začalo presne 8.11.2016. Škríp, ako svedok uviedol že medzi sledovanými osobami boli:

No objednávka na sledovanie Jána Kuciaka mala prísť neskôr.
V Pezinku dňa 16.4.2020 na ŠTS pokračovalo súdne pojednávanie vo veci zavraždenia Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Čítali sa zápisnice svedkov, ale najdôležitejší okamih bol zaistení USB kľúč, ktorý sa našiel pri domovej prehliadke Mariána Kočnera.

Tento kľúč má podľa zdroja obsahovať sledovaciu správu a fotografie Jána Kuciaka. Podľa obžaloby práve tento dôkaz ma byť kľúčový pri zadávani objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obžaloba na strane s Lipšicom sa drží práve tohto dôkazu, pričom svedkovia Kriak, Mlynarčík a Škrípa potvrdzujú, že k sledovaniu Jána Kuciaka venovali len malú pozornosť a ich prioritou bolo sledovanie vyššie uvedených novinárov pod názvom akcie Apache.

Zdroj: „Okrem piatich, či šiestich fotografií, iba vyfantazírovali informácie ako fabulovaný obsah.“

Najzaujímavejšie na tom je práve to kto manipuloval s kľúčom po zatknutí Mariána Kočnera. Práve s tým USB kľúčom, v ktorom boli nájdené usvedčujúce dôkazy. Všetky tieto dôkazy mali byť odovzdané Petrovi Tóthovi, a to v „originálnom exemplári“. Mesiace po zadržaní Mariána Kočnera sa práve kľúč našiel v jeho dome.

 

USB kľúče Mariána Kočnera
USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki – Sfalšované dôkazy proti Kočnerovi?

USB kľúče Mariána Kočnera
USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki

Vyšetrovanie a domova prehliadka Kočnerovho domu ukazuje, že sa našli celkovo tri USB kľúče. Jedno USB bolo nájdené na chodbe na konode a dve na pracovnom stole. Tieto USB kľúče sa označili ako dôkazný materiál 10, 12. No polícia na nich nenašla nič. V skutočnosti na nich bola hudba do auta. Ten podstatný kľúč polícií doručil práve Peter Tóth.

USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki
USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki

USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki
USB kľúče Mariána Kočnera, zdroj: Jana Teleki

Realita slovenskej justície

Zdroj:
„Z výsluchov totiž vyplýva, že celá skupina JUDr. Kriaka mala oficiálne pracovať na realizácii podozrenia okolo drogovej činnosti, sledovania úzkej skupiny novinárov, medzi ktorými Kuciak ani nebol a pritom narazili na protištátnu činnosť skupiny zaoberajúcej sa úspešne prevratom v bývalej východnej Európe.“

Tóth vstupoval do akcie Apache (sledovanie novinárov) k Kriakovi. A to na základe predpokladu, že Kriak si myslel, že Tóth sleduje Kuciaka na základe práce pre SIS (Slovenská informačná služba). Po tom, čo Kriak odovzal prácu o sledovaní Petrovi Tóthovi „v jedinom exemplári“ našli tento kľúč u Mariána Kočnera pri domovej prehliadke. Teda tento kľúč mal Kriak a jeho spoločník následne Peter Tóth a potom sa našiel v domovej prehliadke u Marián Kočnera v tom čase, kedy Marián Kočner sedel v base za väzobné vyšetrovanie jeho ekonomickej kauzy. Následne z tohto kľúča sa postavil celý prípad vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka. Veľmi zaujímavé!

 

Pochopme prácu Petra Tótha

V pojednávaní zmeniek dňa 4.11.2019 vypovedala pred súdom aj Karolína Kočnerová. Pred súdom sa vyjadrila ku komunikácií s Petrom Tóthom.

Karolína Kočnerová k Petrovi Tóthovi vypovedala: „Stretol sa aj s mojou rodinou, so sestrou, s mamou, povedal, že sa máme na otca vykašlať, že otec skončil, že máme predať celý majetok, odsťahovať sa, lebo nás čaká peklo, že on nás ľutuje. Vtedy som si povedala, že tento človek buď nie je normálny, alebo neviem, ako môže niečo takéto o svojom priateľovi povedať.“

Najdôležitejšie na tom je to, že Peter Tóth po zadržaní Mariána Kočnera naliehal na rodinu Mariána Kočnera, že by bolo dobré ísť domov a poupratovať tam.

„Keď k nám chodil (pozn. Peter Tóth), často sa pýtal, či máme doma tajné skrýše, či vieme, kde tie zmenky sú,…“

 

Ako spolupracoval Peter Tóth s NAKA?

Peter Tóth spolupracoval s NAKA ako utajený svedok v procese prípravy domovej prehliadky Mariána Kočnera na „mimo procesné úkony“. Tóth vo výpovedi na súde uviedol, že osobne komunikoval so šéfom NAKA, a to aj mimo zápisnicu. No Peter Tóth nemal byť jediný, s ktorým neštandardne komunikovala NAKA. Kriak odpovedal na otázku Mariána Kočnera:

“ Pán svedok, predtým ako ste urobili svoju prvú oficiálnu výpoveď, ste sa stretli s nejakým nemenovaným funkcionárom polície? „na hlavnom pojednávaní dňa 22.1.2020 odpovedal, že: „ Áno, je to tak. Stretnutie mi sprostredkoval Peter Tóth a išlo o vtedajšieho šéfa proti zločineckej jednotky NAKA.“

Kriak takmer totožne odpovedal aj na otázku  JUDr. Vestenickej čo došlo k spomínanému stretnutiu: „To neviem, u mňa sa objavili operatívci, teda príslušníci kriminálnej polície na pracovisku a neviem na to odpovedať. Ospravedlňujem sa, príslušníci NAKA teda, Národnej kriminálnej agentúry.“

Všimnite si ako odpovedá Kriak na otázky predsedníčky senátu.

„Predsedníčka senátu: Hovoríte, že ste nevedeli, pre koho pracoval Peter Tóth, pred súdom ste to uviedli. Vysvetlite súdu, teda na základe akej skutočnosti ste sa domnievali, že pracujete pre štát, keď ste nevedeli, pre koho pracuje Peter Tóth.

Svedok JUDr. Kriak: Na základe tých okolností, ktoré som uviedol už na úvod, to znamená tých okolností bolo veľmi veľa, jednak jeho komunikácia vo vzťahu ku mne, jednak jeho osoba a minulé zaradenie, povolanie aj charakterové črty, ktoré som ja vždycky poznal v pozitívnom zmysle, pretože s týmto človekom som v minulosti čosi zažil a nikdy by som nepredpokladal ani nepripustil, že ten človek by jednoducho išiel v inej línii ako je táto.

 Predsedníčka senátu: A v rámci tej komunikácie Vám zmieňoval, pre koho pracuje?

 Svedok JUDr. Kriak: Áno, on mi hovoril, že vlastne, nie, že pre koho on pracuje, lebo ja som nevedel, že či on pracuje pre Slovenskú informačnú službu, pre Vojenské spravodajstvo alebo pre kriminálne spravodajstvo polície, v tom zmysle znela moja odpoveď vtedy, keď ste sa ma na to pýtali, že nevedel som, kto to zastrešuje, či to zastrešuje jedna služba, druhá služba alebo tá tretia služba, ktorá vlastne funguje v rámci polície.

Predsedníčka senátu: Pýtali ste sa Petra Tótha, pre koho on pracuje, pre ktorú inštitúciu? Položili ste mu takúto otázku?  

Svedok JUDr. Kriak: Nie, takú otázku som mu nepoložil.“

 

Môže teda súd brať do úvahy spomínaný USB kľúč?

Môže byť USB kľúč braný ako 100% dôveryhodný dôkaz? Skutočne súdu neprekáža cesta, ktorú USB kľúč našiel a to čo povedal Tóth Kočnerovej rodine? Je to všetko skutočne v poriadku? A kde sú teraz mimovládne organizácie pre ľudské práca a objektívna žurnalistika?

Zdroj: „Peter Tóth nemá len neobyčajnú predstavivosť, ale aj schopnosť kombinovať známe okolnosti, dátumy a fakty s fabuláciami, prípadne vymyslenými tvrdeniami a príbehmi. Na tejto schopnosti a jeho spolupráci s políciou je postavený nielen celý projekt vytvárania dôkazov proti Kočnerovi v prípade zmeniek, ale aj v prípade vraždy.“

Podľa informácií vieme, že Tóth bol jediný, ktorý s Mariánom Kočnerom komunikovala a mal jeho plnú dôveru. Marián Kočner dôveroval Petrovi Tóthovi ešte aj po vlastnom zadržaní v kauze zmeniek. Tóth oznamoval Kočnerovi akciu NAKA na zadržanie podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Tento fakt vyplýva z prepisu jeho telefonátov s Kočnerom.

Zdroj:
„Tóth s Kočnerom telefonoval až do  2.10.2018, keď sa snažil Kočnera presvedčiť, aby Šantovi vydal zmenky.“
„Ak situáciu vnímame v kontexte a nepodľahneme sugescii Daniela Lipšica a pochybnej argumentácii prokurátora, zistíme, že starostlivo  pripravený scenár, podľa ktorého pri  domovej prehliadke zabezpečila polícia USB kľúč vyrobený v jednom originály niekde u Kočnera doma, vyvolá možno široký úsmev na tvári Petra Tótha a jeho spolutvorcov z NAKA, ale nemôže mu uveriť Turan.“

 

Aký záver s toho môžeme vyvodiť? Sfalšované dôkazy proti Kočnerovi?

Vyššie uvedené informácie nám ukazujú bližiu prácu s dôkazmi o tom, ako to funguje v NAKA a SIS, ale aj postupy na súde. Atypické a nekorktné spôsoby komunikácií a dôkazom nám len vykresľudú dôkaz o tom, že nikto z nás nechce byť stíhaný na Slovensku!

Média nám hovoria o trocha agentoch a nazývajú ich Kočnerovým komandom. No v skutočnosti práve tieto tri osoby (2) od roku 2016 pracovali pre Slovenskú informačnú službu a boli zrejme zneužite Petrom Tóthom k jeho osobným účelom.

Preíčtajte si tiež: Ex siskar prehovoril a povedal to na rovinu! Vie kto je objednávateľom vraždy Jána Kuciaka!

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články