PICUS Capital
Image default
Magazín Zahraničie

Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách

Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách. Toto je ekonomika Ruska, ktoré sa rozhodlo pokoriť dolár.

Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách
Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách

 

Svetový trh sa za posledných 7 rokov zmenil.
Svetové mocnosti si plne uvedomujú že slobodná mena nie je v imperialistickom bankovníctve bezpečná ale práve zlato a národné rezervy sú to pravé.

 

Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách

Rusko a Čína už dlhšie pracujú na takzvanom pláne pod názvom „dvojitý orol“. Tento plán ma viacero názvov, takže nerád by som rozoberal podstatu slova.

Ide o to že Rusko sa snaží ekonomicky položiť najsilnejšiu zbraň USA. Touto zbraňov je dolár.
Ak padne dolár tak padne aj celá ekonomika ale aj svetová ekonomika.

Čo položí na kolená najme USA a EÚ. Krajiny ako Rusko, Čína, India, Brazília alebo Mongolsko môžu disponovať novou super menou. Ktorá bude práve podložená obrovskými zásobami zlata Ruskej Federácie a BRIX.

 

Zopár faktov o nákupe zlata na svetovom trhu

Posledné tri mesiace boli hádam pre nákup zlata najdynamickejšie, keďže sa nakúpilo 148 ton, čo je o 22% viac ako v tomto období v minulom roku. (Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách)

Ako predpovedá názov článku, bolo to práve Rusko, ktoré nakúpilo 99,2 tony zlata na druhom mieste je Turecko s 18,5 tonami zlata.
Už len to aký obrovský rozdiel je v objemu nakúpeneho zalta. Napovedá že Rusko sa pripravuje na plán zavedenia „super meny“ a zničenia doláru.

 

Týmto nákupom Ruská Federácia prekročila hranicu 2000 ton zlata. Čo predstavuje 17% svetových zlatých a menových zásob. Zrejme sa do tejto štatistiky nezapočítavá Vatikán. Hodnota zlatých rezerv Ruska sa odhaduje na viac ako 78 miliárd dolárov. Čiže ak niekto tvrdí že Rusko je zaostalé, alebo že nemá dostatok financií. Mal by zvážiť svoje tvrdenia, nakoľko má Rusko viac peňazí v zaltých rezervách, než niektoré rozvitnuté štáty v celom vládnom rozpočte.

 

Rusko postupne predalo Americké dlhopisy v hodnote 800 milónov dolárov. Čím len prilieva olej do ohňa na zničenie doláru.

Ale prečo Turecko postupuje podobne ako Rusko? – Rusko láme rekordy a zlato sa nakupuje v tonách

Turecko sa dostalo do konfliktu s USA po tom čo chcelo nakúpiť systémy protivzdušnej obrany S-300, S-400 od Ruska. USA na nich uvalilo sankcie a opäť použilo dolár ako zbraň.

Jediná možnosť pre Turecko bola postupovať rovnako ako Rusko a predávať dlhopisy USA čím oslabili USA a následne nakúpili obrovské zásoby zlata.

V tomto pláne si našlo oslobodenie od doláru viacero štátov ako Kazachstan v navýšení objemu zlata o 14,4 ton, India nakúpila 13,7 ton a Poľsko 13,7 ton zlata.


Zdroj:
https://slobo,dnyvyber,sk/co-sa-deje-svetove-centralne-banky-nakupuju-zlato-ako-dive-a-rusko-najviac,


Foto:
http://pexels,com,

Súvisiace články

„Čierny Peter“ prezidentských volieb

Andrej

Podľa Lavrova v dôsledku protiruských sankcii prišla Európska únia o 100 miliárd eur

Andrej

Kto zabil Stalina?

Andrej

Zanechať komentár