piatok, 28 januára, 2022

Škandál! Progresívne Slovensko spája biznis s Počiatkom!

Posledné články

Škandál! Progresívne Slovensko spája biznis s Počiatkom!

Zdá sa, že Progresívne Slovensko má voličom, čo vysvetľovať. Ide práve o jednu z hlavnej tvári Progresívneho Slovenska Štefunka, ktorý je jeden zo spolumajiteľov spoločnosti Monogram Technologies. Práve firma Monogram Technologies dodávala štátu predražené služby.

 

Súťaže v tendri sa zúčastnili len dve firmy. Jednou z nich bola práve Monogram Technologies, ktorá súperia s Anext. Práve druhá spomínaná firma Anext je dlhodobo spájaná s Jánom Počiatkom, ale tak isto aj s oligarchom Brhelom. Aj víťazná ponúka však poukázala jasne znaky predraženia.

 

Škandál! Progresívne Slovensko spája biznis s Počiatkom!

Medzi najlepšie znaky predraženia sú napríklad licencie na IBM dopravné centrum. Tie sa v roku 2014 predávali za 67 500 eur. Firma Monogram ich však univerzite dodala za 174 tisíc eur. Univerzite sa dodali 3 licencie. Čo mohlo znamenať stratu až 300 tisíc eur. Naopak konkurenčný Anext na cenil licencie až na 128 tisíc eur, čo je nakoniec o štvrtinu menej, ako pri Monograme. V celkovom súčte však Monogram vychádzala lacnejšie. Obidve spoločnosti však preukázali jasne naceneny produkt.

Ponuky obidvoch firiem preukazujú veľkú podobu. Obidve firmy v ponuke mali 38 položiek, ktoré boli identické.

Zaujímavosťou je aj zhoda čestných vyhlásených obidvoch firiem, ktoré od dodávateľov ne pochádzali. Navyše mali rovnakú pravopisnú chybu. K tejto zaujímavej situácii sa do dnešného dňa nevie vyjadriť ani Anext, Monogram či Žilinská univerzita.

Netreba zabudnúť, že líder Michal Truban označil Anext za prototyp korupcie v IT sektore. Bolo by naopak zaujímavé, čo si mysli o spoločnosti monogram Technologies, kde figuruje aj člen Progresívneho Slovenska Štefunko

Zdroj: https://www.dennikdnes.sk/2020/02/09/progresivne-slovensko-spaja-s-pociatkom-biznis-za-miliony/

Zdroj foto: SITA/BRANISLAV BIBEL, https://www.tyzden.sk/politika/54530/stefunko-konci-na-cele-progresivneho-slovenska-mal-by-ho-nahradit-truban/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články