pondelok, 6 decembra, 2021

ŠKANDÁL! Transparentná komisia podľa OĽaNO? Neuveríte, akú otázku si vypočuli uchádzači na prednostov okresných úradov!

Posledné články

ŠKANDÁL! Transparentná komisia podľa OĽaNO? Neuveríte akú otázku si vypočuli uchádzači na prednostov okresných úradov!

Po parlamentných voľbách 2020 budúci premiér Igor Matovič hovoril o maximálnej transparentnosti a boji proti korupcii.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Dnes sme však svedkami nepochopeného výberového konania jednotlivých prednostov, kde dokonca sedia poslanci NRSR za OĽaNO.

Má takéto výberové konania Slovensko považovať za maximálne transparentné?

Bolo by zaujímavé ak by medzi komisiu prišiel vzdelaný človek, ktorý spĺňa všetky atribúty, aby výberovým konaním prešiel. Ak by bol však „Smerák“ nemal by možno žiadnu šancu. Aj toto je pravdepodobne stanovisko, ktoré musíte splniť, aby ste prešli cez transparentnú komisiu. Nebyť Smerákom, Kotlebovcom a možno ani KDH-hákom.

Veľmi zaujímavú otázku na výberových konaniach v okresoch dal aj člen Výberovej komisie poslanec NRSR Tomáš Šudík. Poslanec sa opýtal na „Odbornú“ Otázku či poznajú Janu Vaľovu alebo sú s ňou v príbuzenstve. Treba pripomenúť, že Jana Vaľová je bývalá primátorka Humenného a poslancovi za OĽaNO bolo dôležitejšie dať takúto otázku, ako sa spýtať viac na odbornosť.

Čo je nakoniec dôležité pre Slovensko?

Odbornosť? Alebo straníckosť

K téme sa vyjadrila poslankyňa NRSR a bývalá primátorka Humenného Jana Vaľová

„Výberová komisia pre výber prednostov okresných úradov bola politická a ešte aj neprofesionálna,.Komisiu tvorili poslanci NRSR za stranu Oľano.

Poslanec, Šudík sa pýtal uchádzačov konaní, veľmi odbornú otázku! Či poznajú Janu Vaľovu alebo sú s ňou v príbuzenskom vzťahu? Zabudol sa opýtať, kto je v príbuzenskom vzťahu s nim, kto je brat frajerky jeho asistenta..?

A tak rodinkárstvo a kamaratčák. zvíťazil nad profesionalitou… Slušné a transparentné Slovensko“

Zdroj: Facebook/Jana Vaľová

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články