utorok, 18 januára, 2022

Skvelá práca! Toto premiér Matovič tvrdo oľutuje. Dôchodcovia sa definitívne stali triednym nepriateľom..

Posledné články

Skvelá práca! Toto premiér Matovič tvrdo oľutuje. Dôchodcovia sa definitívne stali triednym nepriateľom štátu.

Dôchodcovia sa zrejme pre vládu Igora Matoviča stali nepotrebnými. Aspoň tomu nasvedčujú kroky vlády, ktorá proti nim zaviedla ďalšie rázne opatrenia. Prv to boli nákupné hodiny, ktoré podľa odborníkov nemali žiaden zmysel.
Pod tlakom verejnosti, ústavných právnikov, ombudsmanky, prezidentky aj opozičných poslancov NR SR protiústavné nariadenie člen vlády Ján Mikas zrušil. No teraz sú to opäť dôchodci, ktorý prídu o sociálnu pomoc a teda cestovať zadarmo.

Týmto opatrením chce vláda zamedziť cestovanie dôchodcov a tým ich chrániť pre vírusom.

 

Dôchodcovia sa definitívne stali triednym nepriateľom štátu

Návrh na zrušenie sociálnych opatrení pre dôchodcov predložil minister dopravy Andrej Doležal. Ten sa vo svojom návrhu odvoláva na krízový štáb, ktorého hlavou je práve premiér Igor Matovič.
Zdroj:
„ÚKŠ mu mal zrušenie bezplatnej dopravy pre dôchodcov nariadiť ešte 21. apríla.“

Má isť o dočasné zrušenie cestovného, podobne ako je to od 1. apríla tohto roku pre študentov a detí od 6 do 16 rokov. Nakoľko sú všetky školy zatvorené je opatrenie sú opäť obhajované v súvislosti s vírusom.

Vláda sa týmto návrhom bude zaoberať už budúci týždeň. V predkladacej správe k bohu hlasovania sa píše:
„Dôvodom na dočasné opatrenie je ekonomická motivácia na zníženie rozsahu cestovania vybraného okruhu cestujúcich okrem nevyhnutnej potreby, eliminovanie blízkeho kontaktu medzi cestujúcimi a s tým súvisiace zníženie rizika prenosu ochorenia COVID-19.“

Andrej Doležal:
„Po veľkonočných sviatkoch  od 14. do 20. apríla 2020 tento počet vzrástol na 5 566 denne, čo počas pracovných dní predstavuje dennú hodnotu medzi 6 500 – 7 000 cestujúcich. Pritom stále sú desiatky až stovky cestujúcich, ktorí sa presúvajú cez tri a viac krajov.“

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články