sobota, 22 januára, 2022

Sliný moment mega procesu. Konfrontácia plná sĺz, chladnokrvná Zsuszová versus mama zavraždenej Martiny

Posledné články

Sliný moment mega procesu. Konfrontácia plná sĺz, chladnokrvná Zsuszová versus mama zavraždenej Martiny.
V pondelok prebehol súd ohľadom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pred súd sa postavil na teraz údajný dodávateľ vraždy Marián Kočner, sprostretokvateľka Alena Zsuzsová, ale aj vrah Marček a jeho komplici. 
Toto bol len prvý súd, ale ukázal to, ako bola vražda sprostretkovaná, zaplatená, ale aj realizovaná. 
Prinášame vám časť prepisu zo súdneho konania. 

 

14:37 Marček a Szabó prišli do Chotína za Andruskóm.

 „Povedali mi, že zabili Kuciaka a jeho priateľku. Hovoril som im, že ani nechcem vedieť viac. Tomáš mi stihol povedať veľa toho, ale povedal, že len oni dvaja vedia, čo sa tam vnútri stalo. Tomáš mi povedal, že dlho čakal a šiel za ním. Zakryčali polícia, otvorte, vošli a zabili ich,“ povedal s tým, že mu dali bundu a ruksak, v ktorom mal byť samopal.

14:29 Andruskó rozpráva o tom, ako prišla ďalšia objednávka. Od Zsuzsovej dostal informácie o Kuciakovi a posunul ich ďalej. Boli si pozrieť aj miesto činu.

„Spoznal som ho hneď z fotky, keď sme šli okolo jeho domu. Šiel som vlastným autom, raz sme tam boli pozrieť. Ja som neponáhľal. Alena ma na dennej báze bombardovala, kedy už to bude. Keď som jej nedvíhal telefón, do dvoch dní prišla za mnou. Tie stretnutia s ňou neboli príjemné. Rozprávala mi o tom, aké má Kočner kontakty. Nemal som dôveru v políciu. Bál som sa o život. Bolo mi povedané, že ak to niekto oznámi na polícii, zmizne to. Bolo to najhoršie obdobie v mojom živote.“

 

14:26 Vrátil sa k Žilinkovi. Zašiel za Szabóom a Marčekom, že je ponuka na Žlinku. 

Povedal som im všetko, čo som vedel. Čakal som, ale nič sa neudialo. Prešli týždne, tak som to bral, že sa to nerieši. Nie som typ človeka, ktorý by niečo také robil. Alena ma však stále naháňala.“

 

14:23 Andruskó hovori o vzťahu s Marčekom a Szabóom. Hovorí o reakcii na vraždu Petra Molnára. Vtedy sa k tomu nepriznali. Marček bol

„nervózny, roztrasený až mu spadla lyžička z ruky“. Opisuje okolnosti vraždy Molnára. „Hneď mi to došlo, Tomáš vždy bol taký chladnokrvný, rozprával ako chránili tie lode a hovorím: Tomáš, vy ste to boli. Videl som, že bol nervózny,“ povedal.

14:19 Zsuzsovej som sa bál: Vedel som, čoho je schopná.

So Zsuzsovou sa stretával a viackrát jej pomohol. Ostružlíkovi požičal peniaze.

 „Bál som sa ľudí, ktorí stáli za Zsuzsovou. Čo som vedel a o čo ma poprosila, v tom som jej pomohol. Aj čo sa týka exekúcií,“ uviedol s tým, že peniaze mu nikdy nevrátila. „Mal som rešpekt. Vedel som, čoho je schopná.“

Častejšie sa stretávali v roku 2016. „Hovorila mi, že pán Kočner začína mať problémy,“ povedal a spomenul hríby, ktoré zbierali, no nechcel to rozoberať. „Hovorila mi, že pán Kočner sa chystá ísť do politiky a chcel založiť stranu Cieľ,“ hovorí Andruskó. Podrobne hovorí o jeho kampani, ktorej priebeh bol už niekoľkokrát medializovaný.

 

 

Sliný moment mega procesu. Konfrontácia plná sĺz, chladnokrvná Zsuszová versus mama zavraždenej Martiny

14:16 Chladnokrvná objednávka

„Zsuszová pred mojimi očami chladnokrvne objednala vraždu pána Basternáka. Neveril som, že je jedna žena toho schopná. Pár dní na to sa tá vražda stala. Nevedel som, čo mám robiť, rozhodol som sa mlčať,“ povedal.

 

14:12 Priznanie Andruskóa

„Ja som sprostredkoval medzi Alenou Zsuzsovou a Tomášom Szabóom na pokyn Mariana Kočnera vraždu Jána Kuciaka,“ povedal.

14:04 Kočner sa opäť smial

Andruskó sa na úvod ospravedlnil rodine Kuciakovcom a pani Kušnírovej. „Neviem to napraviť, to sa asi nedá. Spravím všetko preto, aby som dal veci svojou výpoveďou doporiadku.“

Zsuzsovú pozná osem-deväť rokov rokov. zoznámili sa cez pokec. „Nič medzi nami nebolo, požiadala ma, aby som jej pomohol s kampaňou pána Ostružlíka.“ Szabóa pozná dlhšie, jeho priateľka pracovala u neho v reštaurácii. „Marčeka poznám cez Szabóa. Pána Kočnera nepoznám osobne, len cez Alenu Zsuzsovú, ktorá mi rozprávala o ich dlhoročnom vzťahu. Viackrát sa chválila, akého má známeho,“ povedal Andruskó. Kočner sa pri tom smial.

13:59 Súd pristúpi k výsluchu Andruskóa.

Súd o vražde Kuciaka
Súd o vražde Kuciaka – Zdroj: Topky/Ján Zemiar

 

13:58 Michal Varga, ktorého chceli predvolať, mal predať zbraň v prípade vraždy Petra Molnára.

13:57 Michal Varga tvrdí, že zrejme došlo k zámene mien. Predsedníčka súdu bola prekvapená, že je slovenskej národnosti. Michal Varga, ktorý sa dostavil na pojednávanie, predával Kuciakovi a Kušnírovej dom. „V osobe Michala Vargu sa nejedná o osobu, ktorá bola navrhnutá prokurátorom a ktorá mala byť predvolaná na hlavné pojednávanie,“ konštatuje predsedníčka súdu. „Výsluch svedka sa neuplatňuje.“

13:56 Kočner si aj naďalej dopisuje listy s obhajcom Parom.

Rodičia Jána Kuciaka Jozef
Rodičia Jána Kuciaka Jozef – Zdroj: TASR/Michal Svítok

13:55 Andruskó pri výsluchu Vargu musí opustiť pojednávaciu miestnosť.

13:49 Zoltán Andruskó pôjde vypovedať až po Michalovi Vargovi. Sedí na lavici svedkov bez kukly a v nepriestrelnej veste.

13:44 Zoltán Andruskó je už v pojednávacej miestnosti. Na hlave mal kuklu, zložil si ju až potom, čo médiá nemôžu vyhotovovať audiovizuálne zábery. Jeho výsluch dnes bude kľúčový

13:40 Pojednávanie po prestávke pokračuje. Do miestnosti vošiel svedok Varga. Čaká sa na Andruskóa.

13:20 Zsuzsovej museli uprostred súdneho procesu podať lieky. Išlo pravdepodobne o magnézium.

13:09 Mariana Kočnera z pojednávacej miestnosti vyviedli.

13:08 Kočner sa rozhodol neisť na obed, ale uprednostnil poradu s obhajcom v pojednávacej miestnosti.

12:45 Brat Jána Kuciaka sa po výsluchu nechal počuť, že dúfa v spravodlivosť.

 

Zomreli dvaja ľudia? Dobre

Skutok sa mal udiať ako únos a následnou vraždou. Telo sa nemalo nájsť.

 „Áno, počítalo sa s únosom. Malo sa to ale skončiť v každom prípade to vraždou.“ Andruskó, Szabó a Marček sa o vražde rozprávali medzi 5. a 16. februárom. Podľa Andruskóa je v dnešnej dobe nereálne niekoho uniesť, preto pristúpili rovno k vražde.

Keď Andruskóovi povedal, že došlo k vražde, nerozhodilo ho to.

„Povedalo sa mu, že zomreli dvaja ľudia, pousmial sa a povedal, že dobre.“ Marček zároveň uviedol povedal, že Andruskó mu Zsuzsovú nikdy nespomínal. Marček na záver výsluchu dodal, že spraví všetko preto, aby nahradil škodu. Výsluch Marčeka sa končí.

Prečo Marček vraždil?

19. február 2018.

„Išli sme tam so zámerom zavraždiť Jána Kuciaka, v kuchynke som videl dve osoby, tak som sa otočil a išiel preč. Prezvonil som mu na jeho súkromny telefón, lebo na jeho pracovný si zabudol simkartu,“ uviedol.

21. február 2018.

„Asi narážate na to, prečo som neupustil vtedy. Pán Andruskó dosť tlačil na to, že to je súrne urobiť, preto som sa rozhodol konať. Andruskó zakaždým hovoril, že už to malo byť. On to hovoril vždy na všetko,“ dodal.


Zdroj: topky.sk/cl/10/1852455/ONLINE-Silny-moment-megaprocesu–Konfrontacia-plna-slz–chladnokrvna-Zsuszova-versus-mama-zavrazdenej-Martiny
Foto:

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články