pondelok, 29 novembra, 2021

SLOBODA za SMS-ku? ZABUDNITE! Do hry vstupuje novinka, ktorá môže zmeniť Slovákom život na nepoznanie…

Posledné články

SLOBODA za SMS-ku? ZABUDNITE! Do hry vstupuje novinka, ktorá môže zmeniť Slovákom život na nepoznanie…

Foto: SITA/Úrad vlády SR

Zhoršujúci stav prináša aj ďalšie mimoriadne opatrenia, ktoré majú, čo najrýchlejšie zabrániť nákaze Covidom-19. Krajci v pondelok šokoval verejnosť, aj tým, že priepustka na slobodu môže byť onedlho cez SMS. Tentokrát však prichádza myšlienka aplikácie Be-free-Pass

Emil Fitoš, prezident ITAS pri prezentácii systému Bee-Free. Zdroj: TV Markíza

Systém Bee-Free Pass prichádza so sloganom Odomknite krajinu cez spoločnú zodpovednosť.

Výsledkom aplikácie je QR kód, pomocou ktorého by sme sa mohli dostať všade, kde chceme, a to bez SMS-sieť. Jedným QR kódom poukazujete na platné certifikáty, testy, ale aj ďalšie informácie. Vo finále dostanete kód, ktorí môžete používať pri vstupe do budovy.

Čo ak nemám smartphone?
Platný certifikát (QR kód) si môžu bez problémov vytlačiť a nosiť ho v papierovej forme.

„Loptička je teraz na strane štátu a najmä ministerstva zdravotníctva, uvidíme či sa do nasadenia tohto riešenia pustí. Sme plne k dispozícii s akoukoľvek formou pomoci pri jeho realizácii, hovorí Mário Lelovský z IT Asociácie Slovenska a Republikovej únie zamestnávateľov.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články