utorok, 18 januára, 2022

Slováci ostali v ŠOKU! Demokracia podľa Matovičovej vlády?! Toto môže čakať Slovákov ak …

Posledné články

Slováci ostali v ŠOKU! Demokracia podľa Matovičovej vlády?! Toto môže čakať Slovákov ak …

Z návrhu novely zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia totižto vyplýva, že: „Priestupku na úseku verejného zdravotníctva sa dopustí ten, kto sa v čase krízovej situácie nepodrobí opatreniam, a to nariadenej izolácii alebo karanténnym opatreniam súvisiacim so vstupom na územie SR v spojitosti so vznikom pandémie alebo šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.“ ak by k niečomu takému prišlo má hroziť pokuta 5 tisíc eur.

Autor: Ivan Majerský, Pravda

Takáto pokuta môže byť pre väčšinu Slovákom priam likvidačná.

Čo je cieľom návrhu zákona?

„Cieľom návrhu zákona je, aby podnik poskytoval Úradu verejného zdravotníctva SR telefónne čísla zákazníkov, ktorým boli zaslané SMS, lebo sa nachádzali v nebezpečnej krajine a vrátili sa v určenom čase na Slovensko, a zároveň, v rámci všeobecnej súčinnosti, spracúvať a poskytovať ÚVZ SR anonymizované dáta aj bez súhlasu dotknutých orgánov.“ údaje by tak mohol spracúvať mobilný operátor a tk aj bez akéhokoľvek súhlasu účastníka. Ide napríklad pri zasielaní varovných SMS správ.

Je táto novela zákona skutočne demokratickým dokumentom? Alebo sa skutočne blížime k novej a nebezpečnej totalite?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články