pondelok, 6 decembra, 2021

Slováci pocítia VÝRAZNE obmedzenia! Toto pripravuje Matovičová vláda

Posledné články

Slováci pocítia VÝRAZNE obmedzenia! Toto pripravuje Matovičová vláda

Už od 1. Septembra by na Slovensko mali prísť výraznejšie obmedzenia, ktoré by majú za úlohu obmedziť riziko nákazy vírusom Covid 19.

Hovorí sa dokonca o nosení rúšok v školách aj počas vyučovania. Čím agresívnejší bude vírus, tým sa budeme viac brániť. Informoval premiér SR Igor Matovič

SITA/ÚRAD VLÁDY SR

„Čím bude agresívnejší vírus, a chcel by nás viac ohroziť, tým sa musíme viac brániť.

Minister Krajči a hlavný hygienik Mikas spolu s ďalšími odborníkmi informovali verejnosť o aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením Covid 19.

Na čo sa majú Slováci pripraviť?

Konzílium momentálne až do 1. Septembra nebude prehodnocovať zoznam menej rizikových krajín. Odborníci sa však zhodujú aby Slováci do zahraničia necestovali. Hlavne ak majú maloleté deti. Zoznam najmenej rizikových krajín sa bude od septembra aktualizovať každe dva týždne.

– Pri nástupe detí do školy budú rodičia povinný odovzdať čestné vyhlásenie v ktorom odpovedia, či dieťa od 17. Augusta bolo mimo Slovenska alebo sa zúčastnilo na hromadnom podujatí.

– Rodičia si tak isto podpíšu vyhlásenie o bezinfekčnosti. O tejto správe informovala hlavná odborníčka pre pediatriu Elena Prokopová.

Rodičia budú pri nástupe detí do školy odovzdávať čestné vyhlásenie, v rámci ktorého odpovedia, či bolo ich dieťa od 17. augusta mimo Slovenska alebo sa zúčastnilo na hromadnom podujatí. Zároveň podpíšu vyhlásenie o bezinfekčnosti. Po štvrtkovom zasadnutí konzília epidemiológov na Úrade vlády SR to avizovala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre pediatriu Elena Prokopová.

Rúška v školách nebudú príjemné. Matovič však túto správu vopred avizuje na socialnej sieti Facebook.

Ide však o návrh premiera o ktorom sa bude ešte len hovoriť. Ruška by tak mali povinnosť po dobu prvých dvoch týždňov v škole. Podľa premiéra by malo ísť o preventívne opatrenie.

„Viem, že to nebude úplne príjemné, ale je to mimoriadne dôležité opatrenie. Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti COVID-19 neprenášajú,“ argumentuje predseda vlády.

-Od septembra do októbra je zákaz podujatí nad 1000 ľudí vrátane športových podujatí

-Zároveň sa má na polovicu obmedziť kapacita kúpalísk a akvaparkov.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články