streda, 1 decembra, 2021

Slovensko darovalo Ukrajine 125 tisíc eúr prečo?

Posledné články

Slovensko darovalo Ukrajine 125 tisíc eúr prečo?

Slovensko darovalo Ukrajine 125 tisíc eúr prečo?
Slovensko darovalo Ukrajine 125 tisíc eúr prečo?

Ukrajina v rukách západných hodnôt? 

O tom že súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska má nadštandardné vzťahy zo súčasným prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom je už dávnejšie známe. O Kiskovi je známe, že dlhodobo podporuje Ukrajinu k väčším a západnejším hodnotám a sám sa teší, že Ukrajina postupne príjma reformy, ktoré by mohli v budúcnosti dopomôcť lepší a rýchlejší vstup do Európskej únie. Na druhej strane však Ukrajinu trápi boj na Donbase, ktorý neutícha žiadnymi zmluvami. Porošenko je čoraz viac a viac v rukách západných hodnôt a Rusku sa Ukrajina obrátila chrbtom. O žiadnych priateľských vzťahoch sa už v súčasnosti nedá hovoriť. Práve naopak. Ukrajina chce akoby zlikvidovať v krajine všetko čo je ruské. Id predovšetkým o západnú Ukrajinu, ktorá dlhodobo poukazuje na zlo z východu. Putin a Rusko je pre západnú Ukrajinu ako Satan pre kresťanov. Jednoducho povedané ZLO. Na západe Ukrajiny sa tak postupne vytrácajú Ruské knihy či hudba.

Boj proti Rusku už dávno začal?

Ide však o mediálny boj, ktorý je tiež v celku nebezpečný. Ukrajina sa však teší, že západ akoby konečne vnímal Ukrajinu trošku inak ako pred pár rokmi. Na druhej strane pred pár rokmi Ukrajina bola funkčnou rozvíjajúcou krajinou bez vojen a žiadnych atakov na jednu či druhú stranu. Súčasnosť je však iná. Ukrajina príjma reformy, potraviny sú čoraz drahšie a mediálna hra čoraz viac školí obyvateľov Ukrajiny proti východnému súsedovi.

Slovensko darovalo Ukrajine 125 tisíc eúr prečo?

Štátny tajomník rezortu Slovenskej diplomacie František Rúžička odovzdal zástupcom Ukrajiny humanitárnu pomoc v hodnote 125 tisíc eúr. Ide o rehabilitačné pobyty, ktoré majú pomôcť okolo 200 ľudom, ktorých postihol východný konflikt na Ukrajine. Odovzdania sa zúčastnil aj súčasný prezident Andrej Kiska.

„Ľudský život nikto nevráti. Nikto nevráti otcov do rodín, nikto nevráti ukradnuté detstvo deťom, ktoré museli odísť zo svojich domovov. Práve preto sa Slovensko snaží, aby aspoň trochu prispelo k zmierneniu utrpenia ľudí, ktorí sa stali obeťou konfliktu,“ poznamenal Rúžička

https://www.youtube.com/watch?v=cFOFn8xTJyY

zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/484829-v-lvovskej-oblasti-zakazali-filmy-knihy-ci-piesne-v-rustine/, https://ekonomika.sme.sk/c/20969233/slovensko-darovalo-ukrajine-rehabilitacne-pobyty-v-hodnote-125-tisic-eur.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články