pondelok, 24 januára, 2022

Podľa Radičovej sa Slovensko dostalo do kategórie najvyspelejších štátov

Posledné články

Podľa Radičovej sa Slovensko dostalo do kategórie najvyspelejších štátov

Podľa Radičovej sa Slovensko dostalo do kategórie najvyspelejších štátov
Podľa Radičovej sa Slovensko dostalo do kategórie najvyspelejších štátov

Štatistická bublina Ivety Radičovej

Podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej sa Slovenská republika dostalo do kategórie najvyspelejších štátov. Iveta Radičova by mala prísť na východne Slovensko. Pravdepodobne by zistila, že najvyspelejší štát je tak jedine na grafe. Odliv mozgov do zahraničia, samovraždy a priam samovražedné podnikateľské podmienky devastujú a psychicky ničia ľudí. Systém nemá žiadne hodnoty a istoty. Dostali sme sa bližšie k jednotvárnej ideológii individualizmu. Kto je lepší žije a kto je horší ten jednoducho skončil. Práve Nobelovu cenu by mali dávať ľudom na východnom Slovensku, ktorí pracujú za 400 eur a s touto almužnou živia rodiny. Práve toto je realita najvyspelejšieho štátu zvaného Slovensko. Stačilo by otvoriť oči a menej pozerať do grafov HDP či HNP.

Nesúlad medzi regiónmi 

Na druhej strane však žijeme v dobe, kedy je pravá ľudská hodnota zamenená matematických štatistikami, ktoré majú poukázať na fantastický vývoj v oblasti infraštruktúry, nezamestnanosti či životnej úrovne. Umelohmotný obraz matematických štatistík sa má premietnuť aj do životaschopnosti obyvateľov. Na druhej strane je však realita v celku jasná a odlišná od matematických štatistík. Slovensko nie je krajinou, ktorá spĺňa kategóriu  vyspelých krajín. Problémom je nafúknutá bublina štatistík, ktorá nám tvrdí praví opak. V krajine je obrovský a významný nesúlad medzi regiónmi.

Ohrozené Slovensko?

Zatiaľ čo v Bratislavskom kraji sa ešte niečo robí na východ a stred Slovenskej republiky sa v jednoduchosti odchádza. Akoby Slovensko bola len Bratislava a západ Slovenskej republiky. Nesúlad medzi krajmi vytvára vlnu nedôvery medzi obyvateľmi a zbytočné sťahovanie národov do Bratislavy či nútenej migrácie do sveta. Odliv mozgov je najdôležitejší problém na Slovensku. Práve obyvateľom chýba určitá istota, ktorá by ich motivovala fungovať na Slovensku. Práve takýmito spôsobmi nafúknutej bubliny štatistík a nesúlad regiónov môže ohroziť vývoj a budúcnosť Slovenskej republiky

Radičovej výrok od 5:57 m

zdroj : https://www.youtube.com/watch?v=SUJU2lfWo3s&t=277s

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články