utorok, 7 decembra, 2021

Slušná zmena pre Slovensko? Takto chcejú Liberáli zvyšovať naše dane!

Posledné články

Slušná zmena pre Slovensko? Takto chcejú Liberáli zvyšovať naše dane!

Parlamentné voľby sú čoskoro za dverami a Slovensko sleduje masívny súboj liberálov proti národne orientovaným stranám. Liberáli Slovensku sľubujú novú zmenu, ktorá má Slovensko posunúť vpred k západným hodnotám moderných krajín. Dnes sú však liberálne plány viac na škodu pre sociálne slabších ľudí. Práve plány liberálov môžu jasne uškodiť sociálnym slabším rodinám.

Slušná zmena pre Slovensko? Takto chcejú Liberáli zvyšovať naše dane!

 

Koalícia PS/Spolu by v budúcnosťi mala v pláne zaviesť emisnú daň. Emisná daň sa má odvíjať od najazdených kilometrov motorového vozidla. Liberáli však tvrdia, že táto „Emisná daň “ podporí zmenu daňového mixu. Išlo by o jednotlivé dane, ktoré by motivovali ľudí viac pracovať, investovať a predovšetkým starať sa o životné prostredie.

„Progresívno-cirkulačné zdaňovanie v praxi bude zohľadňovať vek vozidla a vypúšťané emisie. Teda čím novšie vozidlo, tým menšie zaťaženie životného prostredia a zdravia ľudí a zároveň nižšia daň. Naopak, čím staršie auto, väčšie zaťaženie, tým aj vyššia daň. Je férové, aby najväčší znečisťovatelia boli motivovaní obnoviť si vozový park a nepoškodzovali zdravie ostatným. Nie každý má automobil, mnoho ľudí si ho ani dnes nemôže dovoliť, ale vzduch musíme dýchať všetci, uviedlo Progresívne Slovensko.

Liberáli však zabúdajú na ľudí, ktorí nemajú nadbytočné financie, aby si mohli dopriať nové motorové vozidlo, ktoré spĺňa najvyššie emisné normy. Ak by sa však dane zaviedli tak by ľuďom jednoducho nezostávalo nič iné, len platiť vysoké dane len za to, že majú staršie motorové vozidlo.

„Nižšie zaťaženie práce budeme financovať aj cez novú digitálnu daň (kým neexistuje európske riešenie voči internetovým gigantom), daň z ťažby dreva, daň z bilbordov, daň z hazardu alebo daň z nezdravých nápojov. Pomôžeme tým aj zvýšeniu ekologického povedomia, obmedzeniu konzumácie nezdravých nápojov, nadmernej ťažby dreva, vizuálneho smogu a hrania hazardných hier.”

Dane, Dane a ešte raz Dane

Toto je novodobý sociálny systém, ktorý má motivovať ľudí na Slovensku?

 

Zdroj: https://dennikdnes.sk/2020/02/14/takto-chce-progresivne-slovensko-zdvihnut-nase-dane/

Zdroj foto: Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Truban.(Zdroj: TASR), https://domov.sme.sk/c/22158361/hlina-truban-a-beblavy-rokovali-o-predvolebnej-spolupraci.html

Zdroj foto: http://socialninoviny.cz

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články