nedeľa, 28 novembra, 2021

ŠOK na rokovaní strany Smer: Fico nečakane zasadil Pellegrinimu TVRDÚ RANU, má to byť pomsta?

Posledné články

Prvý rázny rozkol medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrínim. Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval Petra Pellegríniho na odchod z funkcie podpredsedu Národnej rady. Toto rozhodnutie uviedol šéf Smeru pod sobotňajšom rokovaní predsedníctva strany Smer-SD.

Strana Smer-SD bude taktiež žiadať o vyriešenie otázky predsedov parlamentných výborov. Tieto posty získali terajší straníci Hlasu na kandidátke Smer-SD. Je teda pochopiteľné, že si Smer-SD vyžaduje zaradenia vlastných členov.

 

„Budeme žiadať NR SR, aby definitívne vyriešila problém výborov NR SR a post podpredsedu NR SR. Opätovne z tohto miesta chceme požiadať odídencov zo strany Smer-SD, osobitne Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho (obaja nezaradení), aby uvoľnili svoje pozície, ktoré im nepatria,“ konštatoval Robert Fico na tlačovke.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini (Zdroj: TASR – Martin Baumann)

 

Kto ich nahradí?

Na miesto Richarda Rašiho je pripravený nominant Smeru Boris Susko. Taktiež pod odchode Erika Tomáša strana Smer-SD navrhne Mariána Saloňa a na miesto predsedu výboru NR SR bude navrhnutý Martin Nemkyho.

Na miesto Petra Pellegrínoho je pripravený Juraj Blanár. Fico taktiež pripomenul, že zberanie podpisov strany Hlas bola zenužitá značka strany Smer-SD.
Podľa Fica by mal Pellegríni opustiť funkciu, ktorá mu nepatrí, pretože že ju vo vľbých získala strana Smer-SD.

Rober Fico o oddídencoch (19. 6. 2020)

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články