utorok, 18 januára, 2022

Šok na tlačovke v Humennom! Prečo sa primátor Meríčko venuje viac minulosti ako prítomnosti?!

Posledné články

Šok na tlačovke v Humennom! Prečo sa primátor Meríčko venuje viac minulosti ako prítomnosti?!

Miesto toho, aby sa venovali prítomnosti rieši sa znova minulosť.

Síce sa čakalo, že sa na tlačovke vyjadrí stavebný dozor k spadnutej bytovke v Humennom, avšak nestalo sa. Namiesto toho, aby sa mesto Humenné venovalo zruteniu steny stavby, objednalo si posudok stavieb z roku 2018.

Zdroj: Tomaš Šudik

Konkurenčná firma posudzuje konkurenčnú firmu?

Veľkou zaujimavosťou je to, že daný posudok robila stavebná firma INŽIENIRING PLUS s.r.o sídliacu v Majerovciach. Ide totiž o stavby z minulosti (rok 2018), a ešte aj od konkurenčnej firmy.

Môže stavebná firma posudzovať stavby?

Prave daná problematika nedáva zmysel, pretože náplňou práce stavebného dozoru je dbať na prebiehajúce stavby a nie zaoberať sa minulosťou. Posudzovať stavby môže znalec so špecializáciou na stavebne práce.

Zdroj: Stanislava Harkotová/Aktuality.sk
Zdroj: Stanislava Harkotová/Aktuality.sk

Spravil si tak Humenský primátor na základe posudku PR?

K téme sa vyjadrila aj bývalá primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

„Mesto Humenné prekrúca fakty, aby si primátor Meričko urobil PR po tom ako mu stavebný dozor zrejme neustriehol práce na zrútenej časti bytového domu minulý týždeň v Humennom. Možno sa jedná opäť o tak isto spôsobilý stavebný dozor, respektíve externú firmu, ktorá z mestskej kasy vytiahla, podľa mňa neoprávnene takmer 20-tisíc eur za drahý, právne nezáväzný a jedine marketingovo užitočný posudok. Firma sídli v dedine Majerovce a nemá oprávnenie robiť posudky a nie je na to odborne spôsobilá.

Žiadne pochybenia z mojej strany ako primátorky sa neudiali a zvažujem právne kroky za poškodzovanie mojej osoby bez relevantných a odborne podložených dôkazov“ vyjadrila sa bývalá Primátorka.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články