Slovensko

Šok pre Dobroslava Trnku. Prišlo to na, čo sme všetci tak dlho čakali

Šok pre Dobroslava Trnku. Prišlo to na, čo sme všetci tak dlho čakali. Polícia dnes zatkka bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Malo...

Napísal Daniel · >
Šok per Dobroslava Trnku
Šok pre Dobroslava Trnku. Prišlo to na, čo sme všetci tak dlho čakali. Polícia dnes zatkka bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Malo sa tak stať v jeho rodinnom dome v obci Hamuliakove. Dôvodom prečo sa tak stalo bolo údajné zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Údajný usvedčujúci dôkaz mal byť video záznam s bývalým ministrom financií Jánom Počiatkom. V tomto video zázname sa mali rozprávať o Tipose, ale aj o Jánovi Slotovi. Paradoxom na tom je to, že tento záznam vyhotovil sám Trnka.

 

 

Polícia sa dostala k tejto nahráve po tom, čo sa začala zaujímať o podnikateľa Mariána Kočnera. Tak, ako každý obvinený aj Trnka si mal vybrať obhajcu k svojmu obvineniu. Napokon si vybral Evu Mišíkovú.

 

 
 

Šok pre Dobroslava Trnku. Prišlo to na, čo sme všetci tak dlho čakali

Mišková bola bojovníka proti Mafii. Riešila problémy s organizovaným zločinom, a teda v minulosti pracovala na Generálnej prokuratúre SR. Pomohla odsúdiť mnohých mafiánov, medzi ktorých patri aj Mikuláš Černák. Miškova už raz zastupovala Dobroslava Trnku, a to v disciplinárnom konaní, kde sa venovala procesným pochybeniam.

Miškova sa verejne vyjadrila o tom, že nevedela o tejto jeho stránke. Teda mala na mysli to, že sa Trnka stretávala s Mariánom Kočnerom, Poačiatkom ale ani o kupovaní hlasov. Mišková sa, preto rozhodla ho v tejto situácií nezastupovať.

 

Dobroslava Trnku prvýkrát obvinili pred mesiacom v súvislosti nahrávkou Gorila. Podľa polície mal túto nahrávku skrývať a neodovzdal ju orgánom činných v trestnom konaní. Údajne s touto nahrávkou mal obchodovať vo svoj prospech. V prospech to mali mať aj jeho obchodný partner a kamaráti, ako je Marián Kočner a „Oskar“,

Podľa už zverejnenej nahrávky mal Trnka pomocou nahrávky z Gorili vydierať aj bývalého premiéra Róberta Fica. Preto ho údajne Fico tak znenávidel, povedal Marián Kočner. Výsledkom všetkých týchto udalostí je zrejme to, že Trnka skončí v base a Kočner tam už je.

 


Zdroj: aktuality.sk/clanok/756152/naka-zadrzala-byvaleho-generalneho-prokuratora-trnku
plus7dni.pluska.sk/domov/zadrzany-trnka-uzkych-misikova-ho-odmietla-obhajovat
Foto:
Šok pre Dobroslava Trnku. Prišlo to na, čo sme všetci tak dlho čakali

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *