pondelok, 6 decembra, 2021

ŠOKUJÚCA SPRÁVA o vražde Jozefa Chovanca. Všetko to mohlo byť úplne inak. Rodina hovorí o..

Vražda, na ktorú za zabudlo dva roky. Čo k tomu hovorí rodina a lekár?

Posledné články

Našu redakciu kontaktoval MUDr. Radoslav Čičala so žiadosťou o článok k téme zadržania Jozefa Chovanca v Belgicku. Podľa názoru lekára Jozef Chovanec trpel poruchou čomu nasvedčuje jeho správanie.

Vyjadrenie MUDr. Radoslav Čičalu:

Ide o to, že Jozef Chovanec trpel závažnou psychickou poruchou na letisku a mal byť prevezený do nemocnice. Z toho dôvodu ide o podstatne závažnejši zločin a zlyhanie, je zaujimavé, že nikto doteraz na túto skutočnosť neupozornil.

V Belgicku došlo pravdepodobne k zabitiu závažne psychicky chorého človeka, ktorý mal byť okamžite z letiska prevezený na psychiatrické oddelenie a nie do samotky… Došlo pravdepodobne nielen k závažnému zločinu zabitia, ale aj neposkytnutia zdravotnej starostlivosti. Člen polície nie je psychiater, aby určil, či išlo o psychopata, alebo psychotika… Navyše lekárka – záchranárka sa smiala zo smrti psychicky chorého človeka, ktorého smrť spôsobili tam prítomné osoby. Taktiež osoba na videu vykonávajúca masaž srdca ju nevykonáva správne a neunúvali sa „nám podradnému národu“ poskytnúť ani umelé dýchanie.

Média v roku 2018 popisovali chaos a abnormálne správanie Slováka Jozefa Chovanca na letisku. Ten podľa článkov sa správal neprimerane a na základe popisu v médiach je vysoko pravdepodobné, že išlo o prejavy závažnej psychickej poruchy z okruhu psychotického spektra. Ide o stav počas, ktorého pacient (z lat. patiens – trpiaci) nie je zodpovedný za svoje konanie, neuvedomuje si, čo robí.

 

Asi 40-ročný Slovák prekonal letiskovú bariéru a zastavila ho až posádka lietadla. Podľa informácií, ktoré priniesla televízia JOJ, Slovák na otázku posádky, s kým cestuje, odpovedal, že s Ježišom Kristom. Svedkovia tvrdia, že nemal palubný lístok. Po tom, čo muž na žiadosť personálu v lietadle odmietol vystúpiť, sa rozpútala hotová dráma, pri ktorej musela zasahovať polícia. Muži zákona napokon Slováka spacifikovali.

Toto je úsek z cas.sk z roku 2018 naznačujúci prítomnosť psychotického ochorenia.

Pri podozrení na takéto abnormálne chovanie je nevyhnutné okamžite privolať záchrannú službu s lekárom a pacienta v doprovode polície previesť na najbližšie psychiatrické pracovisko a tam pacienta vyšetriť. Lekár – psychiater ako jediný môže rozhodnúť, či pacient trpí, alebo netrpí závažnou psychickou poruchou a či je schopný pobytu v cele, alebo v samotke, ako bol pán Chovanec. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o psychotické ochorenie a pacient nemal byť umiestnený na samotku a mal byť hospitalizovaný na psychiatrickom oddeleni.

V roku 2020 sa dostali do médii videa, kde odhalili brutálnosť bezpečnostných zložiek. Tie nielen, že neprimerane zasiahli. Nedoržali základné postupy, navyše sa posmievali s veľkou pravdepodobnosťou zo závažne psychicky chorého človeka hajlovanim a ich neprimeraný zásah a nedodržanie postupu umiestnenia do zdravotníckeho zariadenia spôsobilo smrť pacienta, ktorý nevedel, čo robí.

Ide o závažný trestný čin zabitia a neposkytnutia adekvátnej zdravotnej starostlivosti už od abnormného chovania na letisku. Búchanie si hlavy o stenu, až do krvi, svedči ešte viac pre najzávažnejšie psychické poruchy a vymiznutie pudu sebazáchovy. Je zvláštne, ako všetky média hlavného prúdu o tomto mlčia a prípad bagatelizujú.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články