nedeľa, 23 januára, 2022

Šokujúce: Marek Madarič končí v SMERE-SD

Posledné články

Šokujúce: Marek Madarič končí v SMERE-SD

Maďarič končí
Maďarič končí

Bývalí Minister Kultúry Marek Maďarič končí v strane SMERU-SD. Maďarič patril medzi najperspektívnejších a popredných „Smeráckych“ osobností. Patril aj medzi starú „partiu“, ktorú v postupnosti opustil aj bývalí Minister dopravy a financií Ján Počiatek.

Madarič však nekončí ako poslanec a neopustí parlament. Maďarič sa v súčasnosti stáva nezávislým poslancom. Ide tak o ďalšieho politika, ktorý sa v parlamente stáva nezávislým. O rozhodnutí Mareka Maďariča informoval jeho poslanecký asistent Jozef Bednár.

“Nechcem seba ani svojich kolegov v koalícii privádzať do situácie, keď ako koaličný poslanec nehlasujem za čoraz viac vládnych alebo koaličných návrhov. Nechcem byť zároveň súčasťou koalície, v ktorej má hlavné slovo politik, ktorý si berie za vzor orbánovskú politiku oslabovania demokracie a odklonu od Európskej únie. Keďže strana Smer–SD je súčasťou vládnej koalície, rozhodol som sa vystúpiť aj z tejto politickej strany,” zdôvodnil svoje vyhlásenie už „ex-minister“ a v súčasnosti aj nezávislí Maďarič.  

https://www.youtube.com/watch?v=Zyp2TCRniX4

Mnoho členov Smeru túto správu komentovať nechcú a chceju si počkať na oficiálne vyhlásenie Ex-Ministra kultúry.

Je ohrozená koalícia po skončení Maďariča ?

Ak oficiálne sa stane Maďarič nezávislým stredopravá koalícia sa bude opierať o tesnú väčšinu 76 hlasov.

https://www.youtube.com/watch?v=MqtQpw_4t78

Bude Fico smútiť za Maďaričom

Podľa Fica už Maďarič dávno skončil. Bola to iba otázka času, kedy v skutočnosti skončí

“On už dávno odišiel a teraz urobil iba formálny akt. Vzdal sa funkcie ministra kultúry a podpredsedu strany a v mnohých prípadoch buď nehlasoval s vládnou koalíciou, alebo hlasoval inak. Čakali sme, že tento formálny krok príde. Nemá to však žiaden vplyv na fungovanie koalície, keďže hlasovania Mareka Maďariča spočívali v tom, že buď nebol na hlasovaní, respektíve hlasoval inak,”

Fico však svojmu už bývalému nezávislému kolegovi poprial všetko najlepšie do budúcnosti .

https://www.youtube.com/watch?v=Hqw-SeVh5Os

Bude Maďarič v strane chýbať ?

Je ťažko povedať, pretože sa strana snaží o určitú rekvalifikáciu. Je však ťažko povedať či sa nový ľudia osvedčia. Maďarič bol osobnosťou Smeru-SD, ktorý nemal kauzy a tým pádom ľudom až tak nevadil ako Kaliňák, Počiatek či Fico. Smeru-SD však dlhodobo napomáhal predovšetkým vo voľbách 2006, kedy patril medzi šéfov volebného týmu. Taktiež pomáhal Ficovi v Prezidentskej kampani. Taktiež sa stal podpredsedom strany. Po mnohých kauzách najsilnejšej strany na Slovensku a vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa Maďarič akoby zastavil. Uzavrel sa a najprv odstúpil z postu Ministra kultúry a dnes sa stáva po 18 rokoch nezávislím poslancom

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/marek-madaric-odchadza-so-smeru-sd/1561830?fbclid=IwAR1s7wjMz641IVl5kqqPuYboVub9qd0vmifxZsJg3gg5wD1-VnZ8LhyGeT8

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články