Image default
 
 

Šokujuce: Podľa speváka je Kapitalizmus cesta do pekla

Šokujuce: Podľa speváka je Kapitalizmus cesta do pekla
Šokujuce: Podľa speváka je Kapitalizmus cesta do pekla

Šokujuce: Podľa speváka je Kapitalizmus cesta do pekla

Frontman legendárnej kapely Elán
 
 

Jožo Raž si na súčasné témy nedáva vôbec servítku pred ústa. Rozpráva jasne a tvrdo na témy, ktoré v súčasnom svete rezonujú. Pred nedávnom sme vám zverejnili článok, kde Raž tvrdo reagoval proti USA. Tentokrát si Raz opäť servítku pred ústa nedal a hovoril opäť tvrdo na zaujímavé témy

“Novinári ma nemajú radi” uvádza spevák na tému novinárov. Podľa speváka je to boj na život a na smrť. “40 rokov s nimi vediem vojnu” zverila sa legenda pre Plus 7 dní. Podľa neho novinári nemajú radi jeho názory na jednotlivé témy.

 

 

Ako vidí budúcnosť Slovenska spevák?
   

Spevák dúfa, že Slovenská republika bude existovať ako štát, ale tak isto ako aj národ. Na druhej strane Raž upozorňuje na prudkú stratu identity. Podľa speváka bude ťažko si udržať štát.

„Slovensko je malé, ekonomicky slabé a jeho najväčším úspechom je, že vôbec existuje. To, že máme národ a štát, je obrovský výsledok Slovákov. Ako vieme, v histórii bolo veľa tendencií rozdeliť nás a asimilovať inde. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme si udržali identitu aj naďalej. To je základ. Preto bojujem za hranosť slovenskej muziky v rádiách. Aj to je súčasť našej identity, „ Dodal spevák k problematike Slovenskej republiky a budúcnosti.

 

Spevák dáva väčšiu prednosť komunizmu, ako kapitalizmu

Šokujuce: Podľa speváka je Kapitalizmus cesta do pekla

Podľa Ráža je kapitalizmus cestou do pekla. Podľa neho aj ten najvätší šéf je, aj najväčším okrádačom. Spevák tvrdí že, bol komunizmus viac spravodlivejším systémom. Bol taktiež kompatibilnejšou alternatívou pre kresťanskú filozofiu podčiarkol spevák.

„Len ho ľudia nedokázali uniesť, tak skončil. Ale nenažranosť neskončí. Myslím si, že svet celkovo speje ku svojmu koncu. Civilizácia to jednoducho neprežije, ak sa ľudia zásadne nezmení. Ale my sa už nezmeníme. No deti, moji vnoučci by ešte mohli. Tí by mohli tento svet zachrániť, len ich nesmieme pokaziť. A to je ťažké. Majú totiž všetkého stokrát viac, ako potrebujú a všetci si robia to, čo chcú. Myslia si, že svet je jeden veľký zúr. Keď nie je všetko podľa nich, sú naštvaní. Takže na budúcnosť tohto sveta sa pozerám veľmi skepticky, ale nikdy neprestanem dúfať a modliť sa, aby to dobre dopadlo, „ Doplnil spevák v rozhovore pre Plus 7 dní.

Zlá odlišnosť?

Odlišnosť názorov je v súčasnej dobe plnej mainstremovej pravdy ako veľké zlo. Ak má človek odlišný názor, ako väčšina je považovaný za šialenca alebo nebodaj psychopata. Je smutné, že v dobe demokracie, kde by sa mal každý jeden názor vypočuť sa naopak dostávame do istom mieri cenzúry. Cenzúra vo videách, článkoch a proste všade, kde sa pozrieme.

Na jednej strane dokonalý svet jednotlivcov. Na strane druhá bieda a mizéria ostatných ľudí. Práve aj takýto býva súčasný systém. Preto aj Jožo Raz nie je jednoducho vnímaný, ako osobnosť a masa liberálov si z neho spravila terč akýchsi posmeškov. Odlišnosť názorov je dnes zlom pre jednotlivcov. Naopak byť so systémom a pre systém je vec vítaná.

zdroj: https://cz.sputniknews.com/slovensko/201901259024528-rozhovor-jozoraz-slovensko-hudba/, https://www.youtube.com/watch?v=r2dt_lxon8w

 

Súvisiace články

Je Lorenz umelec?

Andrej

Kaliňák: Kiska nevyniká pracovitosťou, nemá odvahu ísť do Marrákešu

Daniel

Bude alebo nebude Danko kandidovať za prezidenta ?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..