Svet

Šokujúce: Salvíniho migračná štatistika

Jedna z najvýznamnejších postáv moderného nacionalizmu Európskej únie Matteo Salvini vo svojom videu spravil pár štatistických faktov o prínose a naivite Európskych lídrov. Práve súčasný...

Napísal Andrej · 1 min read >
Šokujúce: Salvíniho migračná štatistika 2

Jedna z najvýznamnejších postáv moderného nacionalizmu Európskej únie Matteo Salvini vo svojom videu spravil pár štatistických faktov o prínose a naivite Európskych lídrov. Práve súčasný Taliansky minister vnútra je najzásadnejším kritikom v Taliansku ohľadom príchodu imigrantov. Postupne sa však zobúdzajú aj ostatné krajiny. V posledných dňoch sledujeme najsilnejší boj slniečkárov vs nacionalistov. Agresivita a teror kvôli migračnej kríze vyvoláva dvojité ohlasy a ľud sa rozdeľuje na 2 tábory. Práve systematický boj 2 táborov vytvára veľmi negatívne následky pre obyvateľov štátu. Hádky v súčasnej politickej situácii momentálne nič neriešia.

Šokujúce: Salvíniho migračná štatistika 3

 

Šokujúce: Salvíniho migračná štatistika

Matteo Salvini je však kriticky, pravdivý a má byť aj prečo. Taliansko nie je tak ekonomicky silná krajina ako Nemecko. Preto Salvinni chráni svoju krajinu tým, že poukazuje na zásadné fakty a chyby Európskej únie.

Práve na Talianske územie sa vylodilo 700 tisíc migrantov za obdobie 4 rokov. Po masívnom príchode 160 tisíc migrantov Talianska vláda ubytovala v hoteloch, ktoré Taliansko stálo 5 miliárd ročne. Salvini v príhovore aj poukazuje na fakt, že v krajine je 5 miliónov talianov žijúcich na pokraji chudoby. Práve financie, ktoré sa prispeli na problematiku migrácie mohli smerovať pre 5 miliónov ľudí, ktorí finančné zdroje nemajú. Minister zahraničia pokračuje a poukazuje na zločiny, ktoré napáchali cudzinci na území Talianska. Za jeden rok to bolo 240 tisíc cudzincov, ktorí sa dopustili priestupku čo znamená 700 prípadov denne.

 
 

Salvinni slušných legálnych imigrantov nepchá do jedného vreca s nelegálnymi migrantmi. Práve Salvinni chce byť solidárny predovšetkým pre svojich ľudí, ktorí žijú na hranici chudoby. Na druhej strane rešpektuje a plne súhlasí s príjmaním legálnych imigrantov.

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1KyU56A3X6o&t=78s

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *