sobota, 23 októbra, 2021

ŠOKUJÚCE! Politický analytik VARUJE pred najhorším! “Máme problém tento štát vedie NEPRÍČETNÝ človek, ktorý si nie je vedomý svojej zodpovednosti”

Posledné články

Kaliňák o momente, ktorý mu zmenil život: “Toto sú diktátorské praktiky! To je neakceptovateľné…”

Kaliňák o momente, ktorý mu zmenil život: "Toto sú diktátorské praktiky! To je neakceptovateľné..."Bývalý minister Róbert Kaliňak prehovoril o momente, ktorý vo svojej bohatej...

VYŽENIE Čaputovú z prezidentského paláca? Fico stratil trpezlivosť! “Už stačilo! Musíme nájsť skutočnú autoritu…

VYŽENIE Čaputovú z prezidentského paláca? Fico stratil trpezlivosť! "Už stačilo! Musíme nájsť skutočnú autoritu..." Opozičný poslanec a líder strany SMER-SD sa rozhodol postaviť proti prezidentke...

Zasiahla ruka spravodlivosti: Žilinka spôsobil mediálne šialenstvo! Krok, ktorý vláda  nečakala…

Zasiahla ruka spravodlivosti: Žilinka spôsobil mediálne šialenstvo! Krok, ktorý vláda nečakala...GENERÁLNY PROKURÁTOR SR: VYUŽÍVANIE TZV.KORUNNÝCH SVEDKOV VYŽADUJE OSOBITNÚ OBOZRETNOSŤGenerálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka...

“Tak čo, pani Čaputová. Je očkovanie naozaj úsmev? S ľútosťou oznamujem, že Slovensko má ďalšiu obeť očkovania!”

"Tak čo, pani Čaputová. Je očkovanie naozaj úsmev? S ľútosťou oznamujem, že Slovensko má ďalšiu obeť očkovania!"Opozičný poslanec a podpredseda strany SMER-SD Ľuboš Blaha...

ŠOKUJÚCE! Politický analytik VARUJE pred najhorším! “Máme problém tento štát vedie NEPRÍČETNÝ človek, ktorý si nie je vedomý svojej zodpovednosti”

Bývalý líder Socialisti.sk a uznávaný politológ Eduard Chmelár priznal vážne pochybnosti o premiérovi Igorovi Matovičovi. Podľa politológa nie je Matovič spôsobilý viesť krajinu

Vyjadrenie Eduarda Chmelára

IGOR MATOVIČ NIE JE SPÔSOBILÝ NA RIADENIE ŠTÁTU

Musím sa vám všetkým ospravedlniť. Doteraz som si myslel, že politika je alebo by mala byť racionálna záležitosť sledujúca napĺňanie záujmov občanov, seriózna služba ľuďom.

V poslednom čase som však postupne nadobudol presvedčenie, že komentovať slovenskú politiku nie je úloha pre politického analytika, ale pre psychoanalytika. Dnes som videl najhoršiu tlačovú konferenciu vo svojom živote a úprimne poviem, dlho som nevedel, čo k nej napísať. Dalo by sa to okomentovať dvoma troma vulgárnymi slovami, ale to vie každý a predpokladám, že takúto úroveň odo mňa neočakávate.

Zdroj: SITA
Zdroj: SITA

Vážení priatelia, ctené priateľky, máme problém. Tento štát vedie nepríčetný človek, ktorý si nie je vedomý svojej zodpovednosti. Nejde len o to, že si neuvedomuje význam vzdelania. Ešte ráno mával papierom, ktorý priniesol z Bruselu ako taký Chamberlain, a kričal: „Toto je môj doktorát v praxi – pre tých, ktorým vadí moja diplomovka!“ Teda pardon, ja som na svojom doktoráte pracoval tri roky, strávil stovky hodín výskumom v archívoch a po obhajobe mi moja dizertačná práca vyšla knižne.

Matovič tvrdí, že to, že sa niekoľko dní bezprizorne poneviera po chodbách Bruselu, lebo sa tam s ním nemá kto baviť, je väčšia práca pre Slovensko ako to, keď niekto poctivo dosiahne svoju kvalifikáciu – lebo tu nejde o samotný titul, ale o kompetenciu robiť to, čo robím.

Všetko to však zaklincoval poobede mediálnym výstupom, za ktorý som sa hanbil, že som to vôbec pozeral. Predseda vlády Slovenskej republiky oznámil, že nevedel o tom, že porušil zákon a že nech ho dajú na detektor lži.

Nikdy by som si nepomyslel, že ako politický analytik budem vysvetľovať učivo občianskej náuky druhého stupňa základnej školy: medzi kľúčové články spoločenskej zmluvy a základné občianske cnosti patrí pravidlo, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Ale vysvetľovať toto premiérovi?!?

Toto nie sú hlúposti, ako si mnohí ľudia myslia. Tieto zdeformované hodnoty a znížené nároky tragicky dopadnú na celú spoločnosť. Vlastne už dávno dopadli – pozrite sa, koľko fanúšikov má ten úbohý človek, koľkí mu veria, že to s nami myslí dobre, že jeho trápne klamstvá sú prejavom úprimnosti a jeho infantilné správanie znakom dobráckej povahy.

Pozrite sa, koľkých ľudí presvedčil, že toto je úplne normálne. To isté však platí aj o Borisovi Kollárovi: ak sa teraz nafukuje, že sa zasadí za prijatie pravidiel, aby každý študent presne vedel, čo si v práci môže dovoliť a čo nie, vykopáva otvorené dvere. To ide teraz nanovo objavovať zákony? Ústavu? Bibliu? Všetko, čo potrebuje na to, aby pochopil, že klamal, podvádzal a mal by odísť, má k dispozícii.

Premiér sa však dnes na tlačovej konferencii začal tak zamotávať do vlastných klamstiev, že tu už niet čo vysvetľovať, čo obhajovať, čo vyvracať, jednoducho všetko má svoje hranice.

Tento človek by mal odstúpiť nielen z premiérskeho kresla, ale odísť nadobro z politiky. Ak má kožu na tvári, mal by odísť sám, dobrovoľne a neskrývať sa za dôveru poslancov. U mňa stratil dnešnou tlačovkou posledné zvyšky rešpektu, takto predsa nemôže vystupovať .

A koaliční poslanci? Na čo sa hrajú? Na čo čakajú? Ich vlastný premiér ich dnes predsa tak ponížil, keď ich vyzval, aby nepustili do gatí a zahlasovali za jeho odvolanie, že by to mali okamžite urobiť.

Čoho sa boja? Premiérovo slovo síce nestojí za tanier tej tarhone, čo si fotil na tanieri, ale dnes im sľúbil, že ak padne, OĽaNO z vlády neodíde a vláda sa nerozpadne. Prečo teda balamutia verejnosť, že bez Igora to nepôjde? Veď to už aj Fico mal rovnejšiu chrbticu, keď pustil miesto Pellegrinimu. Dnes ich nikto neohrozuje, opozícia nechce predčasné voľby, stačí vymeniť zopár trápnych figúrok.

Prepáčte, ale to, čo dnes natáral Igor Matovič, už naozaj nie je na seriózny komentár, ale na fejtón. Andrej Danko vedel „čítať bez papiera“, Igor Matovič vie „písať bez čítania“. Nás naozaj nemusí zaujímať, či si diplomovku po napísaní prečítal. O čom nás ešte presviedča? O čom je táto hlúpa hra? Jediný zmysel tlačovej konferencie v tejto fáze by bolo jeho vyhlásenie o odchode.

Nič iné sa neoplatí počúvať, všetko ostatné je dávno jasné, a to, čím sa bráni premiér, sú výhovorky pre debilov. My nemáme prečo skúmať jeho pocity spred dvadsiatich rokov, že skutok sa nestal, keď sa reálne stal. Keby mlčal, zachoval by si väčšiu dôstojnosť.

Celá táto vláda sa stáva pre Slovensko nočnou morou. Donedávna som si o Richardovi Sulíkovi myslel, že je posledným príčetným hlasom Matovičovho kabinetu.

Ale po tom, čo dnes vyhlásil, že z peňazí EÚ chce zaviesť odvodový bonus (ktorého ekonomický prínos mu niekoľkokrát presvedčivo rozbil na márne kúsky mladý bloger Marián Jánoš) a po tom, čo dnes vyhodil dlhoročnú skúsenú riaditeľku Slovenskej obchodnej inšpekcie Nadeždu Machútovú, lebo rozhodne nesúhlasí s tým, „aby sa od úradníckeho stola neprimerane vysokými pokutami trestali ľudia, ktorí na Slovensku vytvárajú hodnoty“, padlo aj moje hodnotenie.

Jedna vec je, keď je Richard Sulík posadnutý kultom odvodového kolieska vo svojej hlave – lebo nikde inde neexistuje – a neprekáža mu, že verejné financie pripraví o stovky miliónov eur. Ale keď tých, ktorí dozerajú na kvalitu výrobkov, považuje za otravných úradníkov, ktorí bránia slobodnému podnikaniu, začínam pochybovať o jeho zdravom rozume. Lebo každý, kto sa v tom len trochu vyzná vie, že obchodní inšpektori nerozhodujú „od úradníckeho stola“, že pracujú v teréne, neraz v rizikových podmienkach a “obťažujú” našich podnikateľov tým, že chránia spotrebiteľov, teda každého z nás.

Nemám rád túto vládu a z niektorých jej návrhov mi vlasy dupkom vstávajú, ale toto by už mali pochopiť aj jej prívrženci: Igor Matovič nie je spôsobilý na riadenie štátu. Predsa nemôže byť problém nájsť vo svojich radoch niekoho príčetnejšieho.

Tu sa už niet čo čudovať ani predsedovi klubu 500 Vladimírovi Sotákovi, ktorému pri hodnotení opatrení vlády praskli nervy: Slovensko je totiž v rukách nekompetentnej bandy, ktorá môže priviesť štát úplne na mizinu.

Predchádzajúca vláda časť zdrojov rozkradla, ale táto nevie ustrážiť ani ten zvyšok. A to všetko v kľúčovom období, kedy stojíme na križovatke a bude sa rozhodovať o tom, či dokážeme zásadným spôsobom zmodernizovať krajinu alebo padneme na úplne dno.

Tohto sa všetci boja, pán Matovič, nie návratu Fica. Ak máte boha pri sebe, choďte od toho kade ľahšie a odovzdajte kormidlo niekomu, kto nás bude viesť a nie zabávať, keď sa rútime na útes. Stále verím, že tento národ nie je taký hlúpy a bezcharakterný ako jeho súčasní predstavitelia. Viac sa k tomuto duchom nízkemu človeku odmietam vyjadrovať.

PODPORTE NAŠU PRÁCU

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 COMMENT

  1. Matovič si z celého Slovenska robí srandu. Jeho vyjadrenia ako opozičného poslanca za bývalej vlády boli také aké boli, ale neniesol žiadnu zodpovednosť a preto mu prešli jeho útoky, výmysly a klamstvá. Preto aj vyhral voľby. Podrazil každého, kto sa mu postavil do cesty.
    Lenže teraz je predseda vlády a bohužiaľ jeho slovník a spôsoby sa nezmenili. Svojich oponentov bez ohľadu na to, z ktorej strany sú nazýva múdrosráči, neberie do úvahy názory iných. On sám je najmúdrejší a najskúsenejší, len jeho pravda je tá jediná. Že robí Slovensku hanbu ho vôbec nezaujíma, on je tak obmedzený, že to nevidí. Ľudia, ktorí ho kritizujú, či už z opozície, alebo samotní podnikatelia, analytici, politológovia, jeho vlastní voliči sú pre neho len psi štekajúci za plotom. A má pravdu. Prezidentka ani americká ambasáda nedovolia, aby boli nové voľby, pretože sa boja, že po tejto vláde by zvíťazila opozícia, tak ako to bolo po páde Radičovej vlády. Lenže čím dlhšie bude Matovič vládnuť, tým je táto šanca väčšia. Preto by sa mala koalícia zmobilizovať a prinútiť Matoviča aby odstúpil a na jeho miesto dosadiť niekoho zodpovedného. Niekoho, kto by aj rozumel tomu, čo robí, niekoho, kto sa prestane predvádzať pred kamerami a začne aj robiť. Niekoho, kto sa bude chovať ako dospelý zodpovedný človek a nie ako decko pred cukrárňou.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Posledné články

Kaliňák o momente, ktorý mu zmenil život: “Toto sú diktátorské praktiky! To je neakceptovateľné…”

Kaliňák o momente, ktorý mu zmenil život: "Toto sú diktátorské praktiky! To je neakceptovateľné..."Bývalý minister Róbert Kaliňak prehovoril o momente, ktorý vo svojej bohatej...

VYŽENIE Čaputovú z prezidentského paláca? Fico stratil trpezlivosť! “Už stačilo! Musíme nájsť skutočnú autoritu…

VYŽENIE Čaputovú z prezidentského paláca? Fico stratil trpezlivosť! "Už stačilo! Musíme nájsť skutočnú autoritu..." Opozičný poslanec a líder strany SMER-SD sa rozhodol postaviť proti prezidentke...

Zasiahla ruka spravodlivosti: Žilinka spôsobil mediálne šialenstvo! Krok, ktorý vláda  nečakala…

Zasiahla ruka spravodlivosti: Žilinka spôsobil mediálne šialenstvo! Krok, ktorý vláda nečakala...GENERÁLNY PROKURÁTOR SR: VYUŽÍVANIE TZV.KORUNNÝCH SVEDKOV VYŽADUJE OSOBITNÚ OBOZRETNOSŤGenerálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka...

“Tak čo, pani Čaputová. Je očkovanie naozaj úsmev? S ľútosťou oznamujem, že Slovensko má ďalšiu obeť očkovania!”

"Tak čo, pani Čaputová. Je očkovanie naozaj úsmev? S ľútosťou oznamujem, že Slovensko má ďalšiu obeť očkovania!"Opozičný poslanec a podpredseda strany SMER-SD Ľuboš Blaha...

Krádež STOROČIA?! Slučka sa sťahuje! Fico vytiahol eso z rukáva: “Toto je do neba volajúci škandál…”

Krádež STOROČIA?! Slučka sa sťahuje! Fico vytiahol eso z rukáva: "Toto je do neba volajúci škandál..."NR SR vystúpil počas rokovania parlamentu predseda strany SMER...