Slovensko

Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky

Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky   Návšteva Amerického Ministra Zahraničných vecí vyvolala silný mediálny rozruch. Pravdepodobne ak by išlo o...

Napísal Andrej · >
Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky

Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky

 

Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky
Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky

Návšteva Amerického Ministra Zahraničných vecí vyvolala silný mediálny rozruch. Pravdepodobne ak by išlo o Ministra Zahraničných z inej krajiny nič také by sa v médiách nestalo. Na druhej strane je samozrejmosťou, že Slovenská republika je viac orientovaná na západ, ako na východ a je jasné, že Slovenskou republikou príchod Pompea mediálne pozitívne otriasol. Americký minister zahraničných vecí priateľský pozdvihol záujmy Slovenskej republiky a náklonnosť k západným hodnotám. Išlo predovšetkým o pochvalu ohľadom rozhodnutia sa po páde komunizmu ku komunite transatlantických demokracií.

Podľa Mikea Pompea vzťah Slovenska a USA bol vybudovaný na spoločných hodnotách. Práve tieto hodnoty by mali byť chránené. Práve tieto slová venoval americký minister zahraničných vecí pri prejave pamätníku Brána slobody pod hradom Devín. Pompeo ďalej potvrdil, že vzťahy a spojenectvo Slovenska a USA by malo pokračovať aj v ďalších desaťročiach. Pompeo sa pri pamätníku stretol so zástupcami Konfederácie politických väzňov Slovenská.

Minister zahraničných vecí predovšetkým ocenil ich silu a odvahu. Pamätníky ako ten, pri ktorom stojím, zabezpečujú, aby sme nezabudli, čo je v stávke, vyhlásil Pompeo s tým, že je pre neho obrovskou cťou uctiť si pamiatku viac než 400 ľudí, ktorí prišli o život, keď sa snažili utiecť pred komunizmom.

 
 

„Vedeli, že utiecť znamená riskovať život. Ale aj tak sa o to pokúsili. Taká je ľudská túžba po slobode, konštatoval Pompeo Americké-Ruské vzťahy sú v súčasnosti napäté a Pompeo nezabudol spomenúť Rusku agresiu, ktorú však bližšie nešpecifikoval. Pompeo uviedol a pochválil Slovensku nezávislosť. Tak isto je podľa neho Slovenská republika prosperujúcejšia ako nikdy predtým.

Šokujúce vyjadrenia Pompea na adresu Slovenskej republiky

„Slovensko nikdy nebolo nezávislejšie a prosperujúcejšie ako dnes, myslí si. Varoval však pred silami, ktoré spoločné hodnoty, na ktorých stojí aj americké-slovenské priateľstvo, ohrozujú.

Spomenul ruskú agresiu, ktorá „Podkopáva slobodu na tomto kontinente“ A Čínu, ktorá „Potláča ľudské práva a zvyšuje svoj vplyv v zahraničí“. Zahranično politické vzťahy a jednotlivé smerovanie je pre Slovensku republiku dôležitým faktorom. Stále však netreba zabúdať na fakt, že je potrebné budovať aj dobre obchodné a zajranicne vzťahy s krajinami východnej Európy. Tak isto aj Ruskej Federácie. To, že USA má chabé a zle vzťahy s Ruskom neznamená, že Slovensko musí byť vizitkou USA. Práve naopak.

Pompeo by mal taktiež navštíviť aj hladové doliny v strede a východe Slovenskej republiky. Práve tam ľudia migrujú za prácou do zahraničia, pretože vláda Slovenskej republiky na niektoré regióny jednoducho zabudla. Bolo by aj vtedy Slovensko pre Pompea prisperujuce? Ak by túto závažnú problematiku videl?

zdroj-https://www.hlavnespravy.sk/pompeo-vztah-sr-usa-stoji-spolocnych-hodnotach-chranme/1667500

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *