utorok, 30 mája, 2023

Šokujúce vyjadrenie Magdy Vašaryovej

Posledné články

Šokujúce vyjadrenie Magdy Vašaryovej

Šokujúce vyjadrenie Magdy Vašaryovej
Šokujúce vyjadrenie Magdy Vašaryovej

Je ilegálna migrácia vyriešená?

Téma ilegálnej migrácie bola každodennou témou počas skoro 3 rokov. Po podpísaného kontroverzného paktu OSN sa o tejto globálnej téme prestalo hovoriť. Aj, keď stále trvá a samozrejme nieje vyriešená. Všetky krajiny, ktoré podpísali tento pakt sa skutočne spoliehajú na faktor toho, že migračný pakt bude naozaj fungovať. Nie všetky krajiny však tento pakt podpísali.

Slovensko pakt nepodpísalo

Medzi nich patrí aj Slovenská republika, ktorá nakoniec nesúhlasila s ministrom Lajčákom, ktorý sa podpísania zmluvy nechcel vzdať. Prečo by sa aj vzdával, keď sám túto zmluvu s ďalšími expertmi spracoval. Nakoniec však parlament rozhodol a my sme do Marakéšu nepočešťovali. Mnohé krajiny, ktoré pakt nepodpísali sa obávali straty suverenity. Pakt dokonca nepodpísali ani Spojené štáty Americké či Izrael. Ku najsilnejšej masívnej vlne migrácie prišlo, keď Merkelová sama akoby migrantov do krajiny volala. Potom však došlo k silnému a významnému kolapsu a postupom času sa hovorilo o prerozdeľovaní.

Macron nová krv Euróspkej únii?

Novú krv Európskej únii i mal priniesť nový prezident Macron, ktorý sa mal podobať na legendu francúzskej politickej scény Charlesa de Gaule. Nakoniec sa to však nestalo. Macron a Merkelová si padli ako v ruka v ruke. Macron rád diktoval, čo majú a, čo nemajú štáty v spoločenstve robiť a taktiež sa aj stihol vyhrážať štátom eurofondami, ktoré nepríjmu migrantov. Merkelovej politika sa absolútne nepohla k novým riešeniam. Práve naopak. Ako sa nakoniec ilegálna migrácia vyrieši a či sa vôbec vyrieši nám ostáva čakať. Pomôže skutočne pakt OSN?

Proimigrantská rétorika?

Tak, ako v Česku majú Milana Kohouta či Pavla Novotného na Slovensku máme expolitičku a bývalú diplomatku Magdu Vašaryovú. Spája ich proimigrantská rétorika, ktorá niekedy až šokuje. Šokujúce vyjadrenie Magdy Vašaryovej. Podľa Vašaryovej sa nám bez imigrantov nepodarí dosiahnuť hospodársky rast.

„Bez imigrantov sa nám nepodarí dosiahnuť hospodársky rast“ tvrdí  Vašaryová

Otázkou je, ako sme dosiahli hospodársky rast na Slovensku bez imigrantov? Práve takéto slová naozaj poburujú a priam pohoršujú. Akoby Slováci a ostatné európske národy boli lenivé a čakali len na imigrantov, ktorí v krajinách dosiahnu hospodársky rast. Vašaryovej rola ekonomickej expertky nevyšla.

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-roku-2017/,https://www.cas.sk/fotogaleria/796840/magda-vasaryova-nabonzovala-slavnu-sestru-milku-koniec-kariery/3/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Zober si ich domov,to snad nie je ani možné,doteraz som ju respektoval,nikdy si nepracovala vo fabrike za 500 Eur a ty si myslíš ze migranti,ktorí nevedia rec,nemaju pracovne návyky nas zachrania.chorý názor

  2. Som pohorseny z vyjadrenia tejto sprostej zeny, ktora si nevidi dalej od nosa. Takze podla jej vynadrenia by v zastupitelskej demokracii zastupcovia, ktorych volia ludia, by mali konat v rozpore a proti voli obcanov?! Tato fasisticka hydra schvaluje totalitu?! Fuj! Zmija
    Ona ide moralizovat a zachranovat syrske deti? A kazde to „dieta“ ma 20 – 30 rokov a vsetky su len muzi. Si mysli ze sme vsetci padnuti na hlavu a sprosti ako ona?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články