Svet

Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách

Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách Spevák nemeckej rockovej kapely Rammstein Till Lindemann je dlhodobo zástancom Ruskej Federácie. Za viac...

Written by Andrej · 1 min read >
Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách

Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách

Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách
Spevák kapely Rammstein o Rusku a protiruských náladách

Spevák nemeckej rockovej kapely Rammstein Till Lindemann je dlhodobo zástancom Ruskej Federácie. Za viac ako 20 rokov hudobnej kariery sa Lindemann opakovane vracal k téme Ruska.

V súčasnoti sú vzťahy Európskej únie a Ruska narušené sankciami. Tak isto v západných krajinách (tak isto aj na Slovensku) panuje Ruso-skepticizmus pričom niektorý politici sa vyjadrujú o Rusku ako o hrozbe (príkladom je Béla Bugár). Spevák si však na druhej strane myslí, že Rusko má najščítanejších ľudí na svete. Podľa speváka má literatura v Rusku hlbší význam ako v Nemecku.

“Mladí ľudia v Rusku stále poznajú a čítajú tých spisovateľov, ktorí patria do zlatého fondu národnej literatúry: Dostojevského, Puškina, Tolstého. V Nemecku, aby som bol úprimný, spisovatelia minulosti nikoho nezaujímajú” povedal nemecký spevák.

Lindemann o sankciách proti Rusku

“Zaujatý postoj voči Rusku je nezaslúžený. Neviem, či je to viditeľné v rámci ruskej spoločnosti, ale Nemecko už dlho nesúhlasí s politikou morálneho učenia. Podľa môjho názoru nie je to západný svet, aby učil iných, keď sa s ním teraz dejú také zvláštne veci. To znamená, že chcem povedať, že západný svet teraz prechádza podivnými časmi, keď sa aj obchodník s nehnuteľnosťami zrazu stane americkým prezidentom” v posledných slovách Lindemann hovorí o súčasnom prezidentovi Trumpovi.

Zásluhou Ruska je Lindemann spevák?

„Ako mladý muž som si nikdy nepredstavoval, že by som bol celebritou, všetky moje nádeje smerovali k profesionálnym športom. Mimochodom, fakt, že dnes som spevák, je možno úplne zásluhou Ruska. Od desiatich rokov som plával a brilantne absolvoval školu olympijskej rezervy sovietskej NDR v roku 1980. Ale čoskoro potom, keď som mal vystupovať v Moskve, nemecká bezpečnostná služba mi zakázala opustiť krajinu kvôli nepovoleným exkomunikáciám z hotelov počas súťaží v Taliansku.

Samozrejme, spočiatku som bol trochu nahnevaný, ale potom som videl zoznamy víťazov tejto olympiády a rýchlo padol k odpočinku. Medzi nimi bol jeden sovietsky športovec Vladimír Salnikov, ktorého som celý život žil. Potom, čo vyhral prvé miesto na Olympijských hrách-80 – plával vzdialenosť 1500 metrov za neuveriteľných 15 minút a sledoval svoju kariéru zvnútra, vedel som úplne dobre, prečo. Už vtedy mi bolo jasné, že by sme nad Rusmi nevyhrali.

Predstavte si, že vycvičili vo vode, ktorej teplota sotva prekročila 18 stupňov. Stále si myslím, že Rusi sú najťažší chlapci na svete! Ak by som mal možnosť súťažiť, navštívil by som Moskvu už vo veku 17 rokov, ale rovnako by som sa nedostal na pódium” prezradil svoj životný príbeh Lindemann

zdroj: https://inforuss.info/lider-gruppy-rammstein/?fbclid=IwAR0K9ynW59-198YMuf3CMSA9Zz-yY2pB6HbL2SQQgoEZFVDJht_PfcBvOqE

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *