Svet

Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka!

Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka! Správu prináša portál Buzfeed, ktorý informuje o tajnej nahrávke, ktorá tentokrát unikla. Má...

Written by Andrej
· 1 min read >
Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka!

Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka!

Správu prináša portál Buzfeed, ktorý informuje o tajnej nahrávke, ktorá tentokrát unikla. Má ísť o nahrávku, v ktorej sa zhovárajú traja Rusi s tromi Talianmi o pronárodných silách v Európe. Diskutujúci hovoria o možnom spájaní a zjednotení síl. V nahrávke prosia Rusov o pomoc a podporu Salviniho ligy. Po zverejnenej nahrávky média začínajú fabulizovať, že sa “Putinové Rusko” Snaží finančne podporovať nacionálne sily v Európe.

Podľa portálu Buzfeed sa stretli Taliani s Rusmi a rokovali o veľkom spojenectve pronárodných síl v Európe. Inkriminované stretnutie sa malo uskutočniť 18. októbra minulého roku v Moskovskom hoteli Metropol. Išlo o 6 vysokopostaveních ľudí. 3 Taliani a 3 Rusi. Celá nahrávka prebieha v anglickom jazyku a trvá hodinu a štvrť. V nahrávke je počuť aj rodné jazyky z obidvoch strán. Diskutujúci tak rozprávajú aj medzi sebou.

Podľa Buzfeedu sa tajného rokovania zúčastnil Gianluca Savoini. Ide o Salviniho poradcu, ktorý je mediálni známi ako spojka medzi Kremľom a Salvinim. V rozhovore sa často hovorí meno Alexander. Podľa portálu môže ísť o Alexandra Dugina. Podľa informácii by malo ísť o sprostredkovateľa kontaktov medzi Kremľom a krajne pravicovými silami v Európe.

Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka!

“Chceme zmeniť Európu. Nová Európa musí byť blízkemu Rusku tak ako v minulosti, pretože chceme byť suverénni. Ruskí partneri nešetria chválou na adresu Salviniho, ktorého označujú ako európskeho Trumpa” a “hlavu” európskeho nacionalistického hnutia. S tým súhlasí aj Savoini, podľa ktorého je Salvini “prvým človekom, ktorý chce zmeniť Európu” takto podľa portálu Buzfeed reční Savoini.

Taliani sa tak snažili na stretnutí presvedčiť Rusov predovšetkým, preto, aby bola finančná transakcia na podporu Salviniho Ligy, čo najrýchlejšia a v dostatočnom predstihu pred Eurovoľbami.
Buzfeed však na záver upozorňuje, že nie je známe či sa táto dohoda nakoniec realizovala.

K tejto téme sa momentálne nechce vyjadriť Matteo Salvini.
“Prepáčte, ale nemám na takéto veci čas,”

Spolupráca medzi Kremľom a Salviniho ligou? Unikla tajná nahrávka

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/tajna-nahravka-vraj-odhaluje-spolupracu-medzi-kremlom-salviniho-ligou-taliani-sa-na-nej-stazuju-prosia-rusov-o-pomoc-sme-v-nebezpecnej-situacii-mame-vela-nepriatelov-napadaju-nas-z-bruselu-g/1815097

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *