utorok, 30 mája, 2023

Stane sa Salvini šéfom Európskej komisie ? Aké šance má v skutočnosti ?

Posledné články

Stane sa Salvini šéfom Európskej komisie ? Aké šance má v skutočnosti

Aké su skutočné šance ?
Aké su skutočné šance ?

Súčasný podpredseda talianskej vlády a taktiež minister vnútra Matteo Salvini je dlhodobo odporcom ilegálnej migrácie, ktorá Európu rozpolila na 2 tábory.

Prvý tábor je zmes humánnosti a solidarity, ktorí sa za 3 roky postaral viac o chaos ako o bezpečnosť jednotlivých krajín Európskej únie. Druhá strana je priam nacionálna a snaží sa vytvárať kritéria, ktoré nie sú niekedy solidárne. Na druhej strane ide o klasický charakterný počin chrániť a zabezpečovať krajinu čo najlepšie. Najlepším kompromisom by bolo spojenie solidarity a patriotizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=1KyU56A3X6o

To sa však splniť v skutočnosti nedá. Práve rozrušené vzťahy jednotlivých krajín postupne ničia Európsku úniu. Solidarita a jednotvárnosť sa zmenila na boj práv a slobody povedať si vlastný názor. Ak neposlúchneš skončíš ako Madarsko. To bola aj vizitka „Eurohujerov“, ktorý odsúdili Orbánové správanie a niektorí ho považujú za diktátora strednej Európy. Práve voľby sú aktuálnym ťahákom zmeniť Európsku úniu inak ako sme ju poznali.

Salvini možno zabojuje o post šéfa Európskej komisie

„Je to pravda, priatelia z rôznych európskych krajín ma o to žiadajú,“ Máj je ešte ďaleko, ale uvidíme, budem o tom premýšľať,“ komentoval Salvini

Má šancu Salvíni vyhrať ?

V praktickosti je už nateraz známa odpoveď ako by dopadli voľby na predsedu Európskej komisie. Voľby do EP sa konajú využitím spitzenkandidátov. To znamená, že kandidáti su jednoducho vopred oznámený a vybraný. Týmto Salvini stráca možnosť stať sa predsedom. Stále sa však na znak protestu môže volieb Salvini zúčastniť.

Netreba však zabúdať, že Salvini stále pripravuje kampaň, ktorá by mala narušiť vládnutie súčasných sociálnych liberálov. Práve spojenie Salviniho  Ligy Severu a Národného združenia Marine Le Pen môže byť úspešným projektom, ktorý môže reálne narušiť súčasné líderstvo liberálov na čele s Junckerom.

Merkelová priznáva že volebná kampaň bude naozaj ťažký oriešok aj pre súčasných lídrov

„Bude to určite veľmi ťažká volebná kampaň,“ povedala Merkelova 

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/salvini-mozno-zabojuje-o-post-sefa-europskej-komisie

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články