Slovensko

Stane sa Slovensko liberálne? PS Spolu a KDH sa dohodli na predvolebnej spolupráci

Stane sa Slovensko liberálne? PS Spolu a KDH sa dohodli na predvolebnej spolupráci. Liberáli sa tešia výhrou v prezidentských voľbách, ale aj...

Napísal Daniel · 1 min read >
Stane sa Slovensko liberálne

Stane sa Slovensko liberálne? PS Spolu a KDH sa dohodli na predvolebnej spolupráci.
Liberáli sa tešia výhrou v prezidentských voľbách, ale aj v eurovoľbách, ktoré ukázalo jasnú silu liberálnej menšiny. Zrejme je marketing viac ako skutočné hodnoty?
Progresívne Slovensko, Spolu a Kresťanskodemokratické hnutie dnes podpísali predvolebnú spoluprácu. Miroslav Beblavý hneď na začiatku tlačovej správy avizoval, že strany chcú posunúť Slovensko dopredu. Chcú zlepšiť školstvo, zdravotníctvo, infraštruktúru. No taktiež sa dohodli na vzájomnom neútočení. Ak budú mať nejaké problémy medzi sebou, tak si to vyjasnia. Taktiež sa dohodli na programových vyhláseniach. No reč bola aj o rôznom smerovaní, nakoľko sa spolupráca skladá zo strán liberálov, konzervatívcov a centristov.

“Aby sme sa dohodli, čo vo vláde urobiť a hľadať cestu aj v citlivých otázkach, aby nás nerozdelili,” povedal Beblavý.

Dokument zahrňuje taktiež:

“Ak dosiahneme dostatočný pokrok v programovej zhode, zmluvné strany sa verejne zaviažu, že budú prednostne rokovať medzi sebou aj o dohode o povolebnej spolupráci,”

 

Stane sa Slovensko liberálne

Michal Truban líder strany Progresívne Slovensko pripomenul, že bude potrebné veľa práce. Je otvorený pre diskusiu s každou opozičnou stranou. No hneď v úvode odmietol spoluprácu so stranou Most-Híd.
Miroslav Belavý pripomenul, že najväčšie prieniky v majú so vznikajúcou stranou Adreja Kisku Za ľudí.
Miroslav Beblavý:

“Ak sa s ním dohodneme, je možné, že aj on pristúpi k tejto dohode,” 

Truban vo vyhlásení zaútočil na na extrémistov, keď podotkol hodnoty a tému kultúrno-etických otázok, ktorú nechcú prenechávať extrémistom. Michal Truban:

“Práve preto, že sú pre nás tieto témy dôležité, chceme o nich rozprávať veľmi slušne a chceme hľadať nejaké prieniky. Snažiť sa tieto rozdiely spájať, priblížiť sa k sebe,”

Strana OĽaNO víta túto snahu a hovorí, že všetko ukáže čas. Podľa strany je potrebné aby po voľbách nevládol Smer-SD, SNS a ĽSNS.

 
 

“Jediné, čo požadujeme, je nulová tolerancia korupcie predstaviteľov týchto strán,” 

Stane sa Slovensko liberálne? Ricahrd Sulík:

“Ľudia rozhodnú, kto bude vo vláde a nie politici. SaS je poctivá a pripravená strana, jasne sme definovali, aké máme riešenia a vieme, s kým je možné ich presadiť. Netreba na to podpisovať dohody, treba mať dostatočnú podporu voličov,”

Je zaujímave čítať slova Riachrda Sulíka o podpisovaní dohôd, ktorý sám inicioval podpísanie dohody so statnou OĽaNO na tlačovej konferencii. Kde založili takzvanú tieňovú vládu.

 


Zdroj: domov,sme,sk/c/22164651/progresivci-spolu-a-kdh-sa-dohodli-na-spolupraci.html
Stane sa Slovensko liberálne
Foto: SITA

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! Profile

One Reply to “Stane sa Slovensko liberálne? PS Spolu a KDH sa dohodli na predvolebnej spolupráci”

  1. A takto bojuju liberali o koryta. Spoja sa aj z čertom žaludom. Len kto bude premier. Hadam nie najväčšia špina pod slnkom Kiska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *