pondelok, 24 januára, 2022

Sú Slováci netolerantní k menšinám?

Posledné články

Sú Slováci netolerantní k menšinám? Fair Play Michala Kovačiča: Kňaz, ktorý poznal zabitého Filipínca Henryho

Smrť Henryho bola a aj je samozrejme smutná udalosť, ktorá by mala byť súdne vyriešená.

S Pánom farárom súhlasím s názorom na sadzby udelené za prečiny ekonomické a vraždu. Slovensko by malo prehodnotiť svoje postoje a zákony voči určitým prestupkom a porovnať ich k vraždám. Aby sme za korupciu a ekonomické prečiny neudeľovali vyššie tresty než za vraždu.

Naopak omietam že by sme mi Slováci boli nejaké zverstvá ktoré by mali byť rasistické voči prisťahovalcom, alebo turistom. Je to ojedinelí prípad, ktorý sa stal, ale je medializovaný najme preto že sa jednalo o cudzinca inej farby plete. Ak by sa niečo takéto stalo belochovi tak média si to ani nevšimnú.

Takto nás vlastné média stavajú do pozície že sme rasistický a netolerantný národ. Pričom osobne cítim že to tak nieje.

 

Sú Slováci netolerantní k menšinám?

Musíme si uvedomiť že nastala doba kedy je menšina lepšie chránená, mediálne podporovaná a lepšie súdne hájena než rodný Slovák.
Slovensko je v dobe kedy štát prispieva rómom ďaleko viac peňazí než pracujúcej majorite. Česť pracujúcim rómom. Samozrejme pre nich nieje ľahké sa zamestnať a ja to chápem. Ale nieje v poriadku to že štát prispieva pekné sumy ľudom, ktorý tomuto štátu nedali toľko čo pracujúci ľudia. Potom je v poriadku sa pýtať: sú Slováci netolerantní k menšinám?

Henry samozrejme pracoval v svetovo uznávanej firme IBM. Ale aj vďaka vyššie spomenutým nedostatkom sa názor Slovenska uberá do radikálnych tém a názorov. My Slováci nie sme rasistický a netolerantný. Sme skôr citlivejší voči zákonom, ktoré dávajú menšinám vyššie postavenie v očiach súdov.

 

Taktiež nieje pekné čo tu rozpútali mimovládne organizácie.
Mám na mysli protesty, ktoré by mali viesť k vyšetreniu a odsúdeniu páchateľa. Opäť sa dostávame do situácie kedy ulica chce hovoriť právnym subjektom ako má konať. Toto už nieje demokracia. 

 

Protesty za zabitého Filipínca Henryho - sú slováci netolerantní k menšinám
Protesty za zabitého Filipínca Henryho

 

Nemôže nám predsa nejakých zopár tisíc ľudí hovoriť čo máme robiť. Len preto že si zmysleli že vyjdu do ulíc a poukážu na veci, ktoré podľa nich niesu v poriadku.
Zmena a vyriešenie nedostatkov v rámci slobodného a voľného zhromažďovania je v poriadku. Ale nie spôsobom že ak sa čokoľvek na Slovensku stane tak hneď poďme do ulíc. Takto hlas ulice stráca svoju váhu a význam.

To už rovno môžeme zaviesť ľudové tribunály a vešať každého bez riadneho súdneho procesu.

Preto sa niet čudovať tomu že si Pán Kočner založil svoj projekt Na pranieri. Viac o tomto projekte nájdete tu: Na pranieri s Mariánom Kočnerom

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články