utorok, 30 mája, 2023

Sú v strane Obyčajní ľudia skutočne obyčajní ľudia?

Posledné články

Sú v strane Obyčajní ľudia skutočne obyčajní ľudia?

Sú v strane Obyčajní ľudia skutočne obyčajní ľudia?
Sú v strane Obyčajní ľudia skutočne obyčajní ľudia?

Kto je dnes obyčajný človek?

V dnešnej dobe je v praktickosti každý z nás obyčajným človekom. Či už je to Jožko z Oravy, alebo Miloš z Košíc. Obyčajný človek je v praktickosti, každý človek na planéte zem. Či už je finančník alebo pekár. Či je žena alebo muž.

N druhej strane existujú ľudia, ktorí sa hrajú na poctivú pravicovú smotánku, ktorá bojuje za národ demokraticky, spravodlivo a predovšetkým hrdo. Menujú a pasujú sa za obyčajných ľudí. Tak sa volá aj ich 3 či 5 členná strana. Dokonca počet členov nevie ani známa tvár obyčajných ľudí Veronika Remišová, ktorá je podľa najnovšieho statusu obyčajných ľudí vzdelaná, inteligentná a predovšetkým rozhľadená.

Rozhľadenosť Remišovej?

Paradoxom je Remišovej rozhľadenosť v počte členov Obyčajných ľudí a nezávislých osobností. Tam sa na otázku redaktora zakoktala natoľko, že k sebe reálne dlho nevedela prísť. Paródiou by bola jej prezidentská kandidatúra. Matovič naopak Remišovú chváli a považuje ju za výbornú političku. Sám by ju s radosťou aj volil.

https://www.youtube.com/watch?v=NDRsZkHRSWc

Priznám sa, že patrím medzi pravicovú voličskú základňu. Na druhej strane sa však nemôžem prizerať viac k takýmto stranám ako je táto „falošná strana“. Strana, ktorá vybudovala reálne percentá iba na SMERáckych kauzách. Strana, ktorú nepočuť ak nie sú žiadne kauzy. A ukričaný líder Matovič je len čerešničkou na torte. Matovič po novom otvoril kauzu Glváč a Žužová a taktiež poukázal na demokratický „svetonázor“ pravice.

Demokrat Matovič?

Podľa neho by sme mali voliť demokratického kandidáta. Šefčovič a Harabin by bol pre Slovensko katastrofou. Na druhej strane obyčajný človek Matovič nedemokraticky diktuje akého kandidáta si majú ľudia zvoliť. Pričom sa tvári, že je iba obyčajným človekom, ktorý uznáva demokratické hodnoty. Vyberať majú predovšetkým ľudia. Nie Matovič či Remišova, ale taktiež aj dalšia pravicová smotánka, ktorá sa po novom bojí Harabina a Šefčoviča ako čert kríža.

https://www.youtube.com/watch?v=DBprf6LhCz4

Naopak práve obyčajný človek, akým sa nazýva Matovič by mal demokraticky zhodnotiť voľby ale na druhej strane nebrániť ľudom k určitej voľbe. V tomto sa však Matovič vôbec neukazuje ako Obyčajný človek. Matovič a jeho skupinka Obyčajných ľudí sú už dlhodobo iba Obyčajný pravicový politici, ktorí sa na obyčajných ľudí len hrajú. Prečo obyčajný človek Matovič nedal poslanecky hlas Martinovi Daňovi za prezidentského kandidáta? Prečo Matovič nechodí medzi ľudí a nehľadá skutočné problémy?

Sú v strane Obyčajní ľudia skutočne obyčajní ľudia?

Cítim dlhoročné sklamanie za niektoré strany, ktoré sa na oko snažia bojovať s korupciou a politikou Smeru. Na druhej strane nemajú v žiadnom prípade čas vypočuť si skutočných obyčajných ľudí. Tak ako Smer a súčasná garnitúra zabudla na stred a východ Slovenska. Tak aj pravica zabudla už dávno na tieto kraje. Prečo Matovič sa nepríde porozprávať s ľudmi do Humenného či do Medzilaboriec? Vypočuť si skutočné sociálne problémy? Obyčajný ľudia sú len Obyčajnými politikmi a postupom času, akoby strácali skutočnú a pravú tvár. Je smutné, že marketing vie robiť skutočné divy a značka Obyčajných ľudí funguje na 100 percent. Stála voličská základňa existuje, kauzy Smeru-SD sú na dennom poriadku a Matovič sa opäť dostáva do formy po tom čo sa vyplakával pred parlamentom.

Ide im naozaj o ľudí? Alebo len o zmenu vlády a vládnutie?

zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498746-matovic-dostal-od-prezidentskych-kandidatov-kosom/, https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Matovic-zaspieval-Glvacovi-o-malej-Zuzu-Na-rozlucku-so-slobodou-308851

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články