utorok, 18 januára, 2022

Richard Sulik: Prečo je Progresívne Slovensko extrém!

Posledné články

Sulik:Prečo je Progresívne Slovensko extrém

Prečo je podľa Sulika Progresívne Slovensko extrém?
Prečo je podľa Sulika Progresívne Slovensko extrém?

Súčasný liberálny trend na Slovensku je niečo, ako trend Smeru-SD pred pár rokmi. Dnes poznáme v poradí druhú prezidentku bez akýchkoľvek politických skúseností, ktorá prenesie žezlo po ďalšom bývalom amatérovi v politike. Dnes však chce Andrej Kiska spoločne s Progresívnym Slovenskom vládnuť Slovensku. Centristi ako Truban, Beblavý, Poliačik, Jaurová či Kiska chcú hrdo kráčať k voľbám a hlásať, že jedine oni budú pre Slovenskú republiku záchranou.

V súčasnosti dokonca porazili (v prieskumoch) aj staré pravicové tváre, ktoré sa už dlhšie snažia vytvoriť koalíciu. Ide napríklad o lídra SaS, ktorý donedávna počítal stým, že SaS-ka je jediným bojovníkom proti Smeru-SD. Dnes Sas predbehlo Progresívne Slovensko a ĽSNS. Netreba zabúdať ani na postupne upadajúci SMER-SD, ktorý do roku 2020 môže prejsť trvalou reformou, ktorá by zabezpečila možné percentá na vrch. Líder strany Sas však dávnejšie pochopil, že Progresívne Slovensko pre krajinu predstavuje určitý Extrém. Sulík vo svojom blogu v Denníku N jasne popísal Prečo je Progresívne Slovensko extrém a opísal ich do 8 kategórii.

Prečo je podľa Sulika Progresívne Slovensko extrém?

1.Vzdanie sa práva veta v zahraničnopolitických otázkach. Opäť raz by sme stratili kúsok suverenity. Zahraničná politika by sa nerobila na základe dohody všetkých členských krajín, ale tak, ako dohodne Nemecko s Francúzskom a to sa opakovanie ukázalo ako pre Slovensko škodlivé, viď Northstream 2. Prečo by sme o nás nemohli rozhodovať aj my?

2.Podpora nových daní. PS s novými daňami pre celú EÚ (napríklad digitálna daň), rovnako ako navrhuje nové dane len pre Slovensko. Pre Progresívne Slovensko ako ľavicovú stranu je prirodzené zvyšovať štátne výdavky a tým aj dane. Avšak pre ekonomiku je to preukázateľne škodlivé. Toto Slovensko naozaj nepotrebuje.

3.Európsky minister financií. Nie je to nič iné, ako smerovanie k socializácii dlhov, ďalší krok budú euro-dlhopisy a tlak na zvyšovanie daňových príjmov EÚ.

4.Európsky colný a daňový úrad. Je nielenže ďalšia inštitúcia, ale v prvom rade ďalšie odovzdávanie kompetencií do Bruselu a ďalší krok k daňovej harmonizácii, ktorá zoberie Slovensku dôležitú komparatívnu výhodu. Zbytočné.

5.Dokončenie bankovej únie. Chýba ešte takzvaný tretí pilier bankovej únie, ktorý zavádza spoločné ručenie vkladov naprieč EÚ. To znamená, že ak skrachuje španielska alebo talianska banka, na záchrane vkladov španielskych či talianskych vkladateľov sa budú podieľať aj slovenský sporitelia. PS navrhuje „dokončenie bankovej únie“, ale pojmu ručenie za vklady sa vyhýba.

6.Reforma Dublinského systému. To znamená najmä nejaký druh prerozdelenia migrantov a európske rozhodovanie o azyle. Obidve veci sú ďalšou stratou suverenity Slovenska a ak o ničom inom, tak o tom, kto na území našej krajiny bude žiť, musia rozhodovať výlučne občania, či už priamo alebo nepriamo.

7.Boj proti sociálnemu dumpingu. Znie bezpochyby ľúbivo, no v skutočnosti to znamená zobrať našim ľuďom konkurenčnú výhodu vo forme nižšej mzdy, za ktorú sú ochotní pracovať. Túto agendu tlačí najmä francúzsky prezident Emanuel Macron, ktorého „proeurópskosť“ končí tam, kde končia francúzske záujmy.

8.Spolupráca s Emanuelom Macronom. K tomuto som už písal. Macron je škodná nie len pre Slovensko, ale aj pre Európu z dôvodu, že kope výhradne za Francúzsko a zaobaľuje to do pekne znejúcich „proeurópskych“ fráz. Ale ak by došlo napríklad na odovzdanie francúzskeho stáleho miesta v bezpečnostnej rade OSN pre EÚ, končí akákoľvek debata. Macron Slovensku poškodil, za výdatnej asistencie Roberta Fica v roku 2017 v Salzburgu, kedy pretlačil smernicu o vysielaní pracovníkov, ktorá preukázateľne poškodzuje našich autodopravcov.

Takáto „proeurópska“ politika našej krajine rozhodne nepomôže. Zakončil Richard Sulík vo svojom blogu v Denniku N

https://www.youtube.com/watch?v=0WpAHrAe1-o

zdroj: https://dennikn.sk/blog/1474093/preco-je-progresivne-slovensko-extrem/

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články