utorok, 30 mája, 2023

Sulík: Rusko nie je pre Slovensko hrozbou

Posledné články

Sulík: Rusko nie je pre Slovensko hrozbou

Rusko nie je pre Slovensko hrozbou
Rusko nie je pre Slovensko hrozbou

Rozhádaná koalícia alebo cirkus kvôli migračnému paktu OSN?

Slovensko v súčasnosti stále rieši otázku migračného paktu OSN. Ešte stále sa totiž nevie či Slovensko pocestuje do Marrakéšu alebo nie. Pellegrini dal spraviť analýzu, Bugár považuje za potrebné do Marrakéšu vycestovať a Danko hovorí, že do Marrakéšu nepustí ani upratovačku. Koalícia je paktom OSN vážne rozhádaná. Ide tak o dosť závažný problém, ktorý môže skutočne zapríčiniť ešte významnejšiu koaličnú krízu a rozhádanie či nepochopenie jednotlivých koaličných partnerov.

Každý z nich tvrdí naozaj niečo iné. Novinkou je aj demisia Miroslava Lajčáka. To či demisia bude alebo nebude prezidentom prijatá uvidíme v nasledujúcich hodinách. Lajčák je práve veľkým proeurópskym hráčom a pre západných predstaviteľov by to bola veľká škoda aby Lajčák ukončil svoje pôsobenie. Podporil ho aj Igor Matovič či Béla Bugár, ktorý súhlasil s 34 stranovým dokumentom paktu OSN. Včera však za nepodpísanie paktu zahlasovala väčšina. Strana SaS, ktorá priam orodovala a prosila aby pakt OSN nebol podpísaný. Nakoniec sa však poslanci SaS hlasovania zdržali.

Proti podpore paktu hlasovali len 2 poslanci SaS. V súčasnosti však v globálnom ponímaní mame další závažný problém, ktorý sa môže viacnásobne vyostriť ak sa nevyrieši. Aktuálny konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom trápi nielen Európu ale predovšetkým celý svet. Práve pre tento konflikt môže prísť k neželanej vojne. Tieto dni sa pýtajú skoro všetkých lídrov politických strán či je alebo nie je Rusko hrozbou. Béla Bugár včera jednoznačne v svojom stanovisku oznámil, že Rusko je agresor a máme ho odsúdiť.

Šéf Richard Sulík však tvrdí jasný opak 

Podľa Sulíka Rusko nie je pre Slovensko bezpečnostnou hrozbou.

„Áno, Rusko je bezpečnostnou hrozbou, nie však priamo pre Slovensko, keď takto z nejakého dôvodu stojí otázka,“ hovorí predseda SaS“ Richard Sulík.

„So strašiakmi, ako sú napríklad Noční vlci, si na Slovensku vieme urobiť poriadok, samozrejme, nie za tejto neschopnej vlády,“ 

„Rusko je pre krajiny Európskej únie témou. Pre tzv. hybridnú vojnu je predmetom stratégií či rozhovorov. Ale nie je, aspoň zatiaľ, bezpečnostnou hrozbou. A to aj preto, lebo NATO je silnejšie,“ zhrnul Sulik

Sulík v mnohých tvrdeniach naozaj prekvapil. Na druhej strane myslí Sulík viac racionálne. Je to pravdepodobne tým, že šéf SaS nieje tak eurooptimistický a uvažuje reálne. Samotný Sulík dlhodobo kritizuje aj Legálnu migráciu.

Sulík spomenul aj Sorosa

„Voľby ovplyvňuje kdekto. Amerika pre nás rozhodne nie je hrozbou, ale voľby ovplyvňuje tiež. Takisto pán Soros podporuje množstvo mimovládnych organizácií, ktoré tiež v konečnom dôsledku ovplyvňujú voľby. Čiže robiť z tohto hrozbu nepovažujem za primerané ani v prípade Ameriky, ani Sorosa, ani Ruska,“ povedal Sulík

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/sulik-rusko-nie-je-pre-slovensko-hrozbou-volby-ovplyvnuju-usa-aj-soros

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články